Ve Francii testují aplikaci na digitalizaci řidičských průkazů. Od pondělí ji bude moct vyzkoušet na 10 tisíc uživatelů. Francouzští řidiči si budou moct stáhnout řidičské průkazy do svých telefonů začátkem příštího roku.

Od stálého zpravodaje Paříž 7:20 22. května 2023

Francouzský ministr vnitra GD upřesnil, že se i nadále budou vydávat klasické řidičské průkazy | Zdroj: Profimedia

Digitální řidičské průkazy by ve Francii měly pomoct proti krádežím, usnadnit pronajímání aut a urychlit silniční kontroly. Policie díky nim snadno zjistí, jestli daná osoba může řídit auto, jestli není hledaná a jestli má v pořádku všechny dokumenty. Francouzi si digitální řidičské průkazy budou moct stáhnout do aplikace. 

Občanský průkaz nově i v chytrém telefonu. Digitální a informační agentura spouští svůj provoz

Číst článek

„France identité“, kterou ode dneška testuje 10 tisíc lidí, koncem léta sto tisíc uživatelů a ke všem by se měla dostat do konce roku. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb upřesnil, že se i nadále budou vydávat klasické řidičské průkazy.

Do stejné telefonní aplikace si už teď Francouzi můžou stáhnout digitální občanský průkaz a od roku 2025 se podle deníku Le Monde počítá i s digitalizovaným průkazem zdravotního pojištění. Francouzská vláda upozorňuje, že tyto digitalizované průkazy budou zatím platit jen ve Francii.

Martin Balucha

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Z Mysu Canaveral odstartovala posádka soukromé mise Ax-2. Letí i první astronautka z arabského světa

  2. Francie testuje digitální řidičáky. Mají pomáhat proti krádežím a zjednodušit silniční kontroly

  3. Evropské unii Erdogan vyhovuje, nemusí řešit vstup Turecka, tvrdí znalkyně poměrů

  4. Návštěva Ben Gvira na Chrámové hoře vyvolala ostré reakce. USA ji označily za provokaci

  5. ONLINE: Rusové v noci ostřelovali Dnipro. Ozvalo se tam minimálně 20 výbuchů

  6. Znepokojivý demografický vývoj v Rusku

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme