Francií hýbe sexuální skandál. Známý psychiatr měl zneužít desítky žen, používal hypnózu

před 3 měsíce 70

S prvním svědectvím přišel začátkem února časopis Elle. Podle něj slavný psychoanalytik a mediální hvězda Gérard Miller zneužíval hypnózu k sexuálním útokům na ženy.

ČTĚTE TAKÉ: Perverzní otčím zneužíval pětiletou dceru, vše natáčel. Zvrhlíka z Teplicka odhalila FBI

„Ležela jsem na zemi, on byl vedle mě. Říkal věci jako ‚Tvoje tělo je těžké, cítíš teplo‘. A pak se mě začal dotýkat. Sáhl mi na prsa, pak mě začal hladit mezi nohama. Nejdřív jsem úplně ztuhla, ale pak jsem se vzpamatovala, vyskočila a utekla z místnosti,“ popsala novinářka Muriel Cousinová.

„Shromáždili jsme celou řadu svědectví. Mluvili jsme se ženami, které jeho seance podstoupily, ale i s lidmi, kteří viděli, jak jim je Miller navrhuje, nebo jak ženy z jeho sezení odcházely,“ uvedla šéfredaktorka časopisu Elle Ava Djamshidiová.

Oběťmi psychiatra byly jak jeho kolegyně z mediálního prostředí, tak třeba dívky, které pro něj pracovaly. „Navrhoval mi terapii hypnózou. Souhlasila jsem, ale rychle to přešlo v terapii osaháváním. K něčemu takovému jsem rozhodně nedala souhlas,“ sdělila bývalá chůva u Millerových Émilie.

Jak říká chůva, které v té době bylo 17 let, před dalším obtěžováním ji zachránila náhoda. „Najednou v domě bouchly dveře. On sebou trhnul a pro mě to byl jakýsi budíček, kdy jsem se probrala z toho stavu a uvědomila si, že se děje něco divného. A utekla jsem,“ dodala dívka.

„Byla jsem z toho úplně paf. S nikým jsem o tom nedovedla mluvit. Sama sebe jsem se ptala, jestli jsem normální, jestli tohle není ta jeho terapie. Několikrát jsme se pak v redakci potkali a on se choval, jako by se nic nestalo,“ dodala Cousinová.

Aféra už hýbe celou Francií. Obviňovaný psychiatr popírá, že by kdy vyvíjel na ženy nějaké násilí. Mnohé z nich se ale teď chystají podat na něj žalobu.

ČTĚTE TAKÉ: Šokující zpověď matky: Bývalý přítel zneužívání dcery plánoval. Fotil si ji, když spala

Přečtěte celý článek