Francouzský kardinál Jean-Pierre Ricard v pondělí řekl, že před 35 lety zneužil čtrnáctiletou dívku, když pracoval jako řadový farář. Ricard požádal o odpuštění a oznámil, že odstoupí z funkcí a bude k dispozici církevním i právním úřadům. Informovala o tom agentura Reuters.

Vatikán 17:49 7. listopadu 2022

Kardinál Jean-Pierre Ricard | Foto: Eric Vandeville | Zdroj: ABACAPRESS.COM

„Před 35 lety, když jsem byl řadovým knězem, jsem se zachoval hanebným způsobem vůči čtrnáctileté dívce. Mé chování nevyhnutelně způsobilo vážné a dlouhotrvající důsledky pro tuto osobu,“ prohlásil osmasedmdesátiletý Ricard.

Mgr @Mgr_EMB lit le communiqué du cardinal Ricard, qui reconnait des actes graves. Archevêque émérite de Bordeaux, il est membre du Dicastère pour la Doctrine de la Foi. #APLourdes
Lutte contre les abus : la conférence de presse d'@Eglisecatho : https://t.co/O1hqDrCh3n pic.twitter.com/rBcccNdzNw

— KTOTV (@KTOTV) November 7, 2022

Kardinálovo přiznání je nejnovějším ze série odhalení zneužívání nezletilých v řadách římskokatolické církve. V roce 2021 vyplynulo z nezávislého vyšetřování, že francouzští kněží v posledních 70 letech sexuálně zneužili víc než 200 tisíc dětí.

Momentálně je vyšetřovaných 11 současných i bývalých biskupů, uvedl na pondělní tiskové konferenci Eric de Moulins-Beaufort, předseda Francouzské biskupské konference.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Francouzský kardinál Ricard se doznal, že před 35 lety zneužil čtrnáctiletou dívku. Odstoupí z funkcí

  2. Správkyně Sberbank podepsala smlouvu o prodeji úvěrů, České spořitelně nabídla 41,1 mld. Kč

  3. ‚Vměšovali jsme se, vměšujeme se a budeme se vměšovat.‘ Prigožin přiznal zásahy do voleb v USA

  4. Sparta neuvolní hráče pro reprezentační sraz. Důvodem je termín osmifinále Mol Cupu s Baníkem

  5. Žena chtěla šetřit plyn, tak si zapálila oheň v krbu lihem. Z popálenin se vzpamatovává ještě rok poté

  6. Dojímá k slzám. Projekt Ježíškova vnoučata přivedl do chýnovského domova seniorů terapeutického koně

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme