František Ringo Čech je v nemocnici. Prodělal mozkovou příhodu

1 měsíc starý 12

Deník.cz

Český zpěvák a malíř František Ringo Čech je od nedělního večera v nemocnici. Podle jeho syna měl utrpět cévní mozkovou příhodu. Další podrobnosti o zdravotním stavu devětasedmdesátiletého umělce zatím nejsou známé.

František Ringo Čech byl převezen do nemocnice.Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii gallery 8 fotografií v galerii ›

František Ringo Čech byl převezen do nemocnice. | Foto: Deník/Karel Pech

Informaci o tom, že je hudebník hospitalizován v nemocnici, přineslo několik zdrojů, včetně televize CNN Prima News. Syn Františka Ringo Čecha posléze uvedl, že jeho otce převezli do pražské Nemocnice na Homolce kvůli mozkové příhodě. Podle informací Blesku je to už podruhé, co ji zpěvák utrpěl. Poprvé to bylo před třemi lety během pobytu v Rakousku.

Portál iDnes dále informuje, že Ringo Čech aktuálně žije sám. Ještě před několika lety s ním bydlela jeho žena Magda, se kterou jej nyní pojí přátelský vztah.

David Crosby na snímku z roku 1999 v New Yorku.

Zemřel americký zpěvák a kytarista David Crosby. Rockové legendě bylo 81 let

František Ringo Čech je zpěvák, ale také herec, komik, scénárista, spisovatel a malíř. Na kontě má více než padesát výstav, mimojiné v galeriích v Praze, Vídni, Lyonu nebo Tokiu. „Obrazy mám jako matka děti, nenadržuji žádnému," řekl o svých dílech sám Čech během vernisáže v mimoňském muzeu. Jeho vděčným objektem jsou zejména ženy a každý obraz má vlastní příběh. Zajímavostí je, že maluje i přesto, že je podle informací médií barvoslepý.

Známý je Čech také pro svou politickou kariéru, od roku 1993 do roku 2017 působil v ČSSD a následně kandidoval do České národní rady a také do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Prezidentské volby 2023

Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.

Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola

Andrej Babiš, Petr Pavel

Ostatní kandidáti na prezidenta

Jaroslav Bašta, Karel DivišPavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr PavelTomáš Zima

Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.

Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová

Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.

Zdroj