Fronty na hranicích s Bavorskem byly ráno v Pomezí výrazně menší

2 měsíce starý 17

foto Cedule označující Německo na česko-německém hraničním přechodu. Ilustrační foto.

Karlovy Vary - Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří byl dnes ráno o poznání menší zájem o testování pendlerů na koronavirus. Zatímco v pondělí lidé, kteří mířili do Bavorska za prací, čekali na testování dlouhé hodiny, dnes v Pomezí nad Ohří, kde Karlovarský kraj zřídil testovací místo, čekaly na testování jen desítky aut.

Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Krejčí se dnes na přechodu kolony netvořily a průjezd do Německa byl plynulý. Testovací místo zřízené krajem je mimo silnici, na parkovišti vedle silnice, a tak čekající auta provozu nebrání. "Stále ale policisté dohlíží na místě na plynulost dopravy," dodala Krejčí.

Karlovarský kraj po zkušenostech z pondělka navýšil administrativní část personálu odběrového místa, a tím se podařilo zvýšit rychlost odbavení pendlerů, kteří nově v Bavorsku potřebují test každých 48 hodin, na dvojnásobek.

Testovací místo pro pendlery zatím obsluhují hasiči. Protože ale i jejich možnosti jsou v současné době omezené, požádal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) o pomoc s personálním zajištěním testovacího místa armádu.

Testovací místo funguje v Pomezí od 4:00 do 15:00. Otestovat se pendleři mohou i na německé straně hranic. Karlovarský kraj také jednal s partnery na německé straně, aby i tam byla testovací kapacita posílena. Testy musí mít i pendleři, kteří pracují na saské straně hranice, tam ale potřebují pouze dva testy týdně.

Zdroj