Fušeřina na novém úseku D35 na Pardubicku: Kvůli opravám musí být omezena doprava

5 měsíce starý 64

S velkou slávou se část dálnice D35 otevírala před deseti měsíci. Jenomže se zjistilo, že na estakádě jsou vady, a tak se tento úsek musel zase uzavřít. „Nejsme úplně spokojeni s uložením mostní dilatace. Je třeba přeskládat lamely. Řidiči to vůbec nepostřehnou, ale my přeci jenom nějakou odchylku od projektu vidíme,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Jan Rýdl.

Za normálních okolností by rozestupy mezi jednotlivými lamelami měly být rovnoměrné, v úseku dálnice D35 je ale vidět, že nejsou. Ředitelství silnic a dálnic se proto dohodlo se sdružením dodavatelských firem na odstranění závady, bez bourání nebo výměny.

Stát to platit nebude

„Provádí se přenastavení lamel a kluzných prvků mostního závěru,“ sdělila mluvčí sdružení dodavatelských firem Edita Novotná. Podle Rýdla jde o takzvanou předreklamační opravu, tzn. státní rozpočet to nebude stát ani korunu.

I když se na odstranění závad pracuje zespodu, přesto bylo nutné celý úsek uzavřít, a to kvůli bezpečnosti pracovníků. Provoz je v délce 950 metrů svedený do druhé poloviny dálnice za snížené rychlosti.

Vše by mělo být hotovo ještě předtím, než se v lednu roku 2023 otevře navazující úsek dálnice D35. Práce na estakádě budou totiž trvat maximálně čtyři týdny.

Zdroj