G7: Muži jednali, partnerky vyrazily na výlet pod vedením bývalé lyžařské hvězdy

5 měsíce starý 37

Bývalý vítěz šesti závodů Světového poháru ve slalomu Neureuther vyrazil v neděli i v pondělí na pěší túru s partnerkami šéfů vlád zemí G7. Summit ekonomicky nejvyspělejších států a zástupců EU se konal na zámku v německém městečku Elmau nedaleko Garmisch-Partnekirchenu.

Neureuther přiznal, že byl z výletu nadšený. Zvlášť, když se s dámami rychle spřátelil. „Užili jsme si plno legrace,“ uvedl v pondělním rozhovoru pro Německou tiskovou agenturu (DPA). „Jsou tak srdečné a bylo to tak milé. Připadalo mi, jako bychom se znali už dlouho,“ doplnil bývalý slalomář, otec Felixe, lyžařského mistra světa a majitele pěti medailí ze světových šampionátů.

Christan Neureuther, jeho snacha Miriam, bývalá německá biatlonistka, rozená Gössnerová, a vnučka Lotta doprovázeli manželku německého kancléře Olafa Scholze Brittu Ernstovou, manželku francouzského prezidenta Brigitte Macronovou, manželku Borise Johnsona Carrie a Amelii Derbaudrenghienovou, manželku předsedy Rady EU Charlese Michela.

„Nikde se lidé nesblíží lépe, než když společně sportují,“ citoval Neureuthera bavorský deník Merkur. Procházka a vzájemné povídání je podle něj lepší než jakákoli návštěva muzea. „Bylo pro nás důležité, abychom také něco řekli o naší krajině a přírodě,“ doplnil průvodce Neureuther. Ještě předtím, než šli společně do hospody, ukázal svým společnicím orchideje a alpské růže.

Příště se sejdou na lyžích

Všechny čtyři ženy byly podle třiasedmdesátiletého Neureuthera velmi sportovně založené. „Brigitte, tedy paní Macronová, se dokonce chtěla vrátit pěšky, místo aby jela autobusem, a to také udělala,“ popsala lyžařská legenda a poodhalila, že nešlo o poslední setkání skupiny: „Na závěr jsme se dohodli, že se sejdeme při lyžování.“

Některé první dámy, včetně manželky amerického prezidenta Jill Bidenové, se však akce nezúčastnily.

Pro Neureuthera nešlo o první setkání s politickými špičkami či jejich partnery. V roce 2016 provázel na summitu G7 Joachima Sauera, manžela tehdejší kancléřky Angely Merkelové. A amerického prezidenta Baracka Obamu učil, jak se během oběda jí nožem a vidličkou tradiční bílý bavorský weisswurst bez střívka.

Zdroj