Generální inspekce obvinila dva lidi v souvislosti s výbuchem policejního skladu v Bílině

4 měsíce starý 49

V souvislosti s výbuchem policejního muničního skladu v Bílině na Teplicku obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dva lidi. Stíháni jsou pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti, za což jim hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let. Uvedla to v úterý Mf Dnes v příloze Severní Čechy.

Bílina (Teplicko) 10:03 29. března 2022 /--> /--> /--> /-->

V souvislosti s výbuchem policejního muničního skladu v Bílině na Teplicku obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů dva lidi (ilustrační foto) | Zdroj: Policie České republiky

Sklad vybuchl 15. září 2020 v místní části Chudeřice. Nikomu se nic nestalo. Exploze rozmetala několik drobnějších trosek do okolí.

VIDEO: Na Teplicku hořel sklad munice, hasiči požár po čtyřech hodinách uhasili. Nejsou žádné oběti

Číst článek

Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová bez bližších informací uvedla, že zahájeno bylo trestní stíhání proti dvěma osobám. Krajský státní zástupce Radim Kadleček uvedl, že obvinění již nejsou ve služebním poměru u policie.

Svědci exploze tehdy popsali, že zazněly nejméně tři silné výbuchy a několik dalších. Uzavřena kvůli tomu byla silnice I/13.

Evakuováni museli být lidé v okruhu 500 metrů, včetně zaměstnanců stavebních firem, městských technických služeb a skláren. Vedení města tehdy uvedlo, že o existenci muničního skladu na svém území nevědělo.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj