Na Gibraltaru aktuálně nezaznamenávají žádné nové oběti covidu-19 ani infikované koronavirem. Britského zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova proto ode neděle ruší omezení, včetně povinnosti nosit na veřejnosti roušku, uzavření podniků nebo zákazu nočního vycházení.

Gibraltar 20:42 28. března 2021

Obyvatelé Gibraltaru mohou od neděle chodit na ulici bez ochrany dýchacích cest, uvolnila se i další opatření | Foto: Jon Nazca | Zdroj: Reuters

Dospělí obyvatelé Gibraltaru jsou naočkovaní, 70 procent z nich už i druhou dávkou vakcíny proti koronaviru.

Od neděle se proto obyvatelé 35tisícové země mohou volně procházet na ulici bez roušek, zrušen je i zákaz nočního vycházení. Bary a restaurace mohou být otevřené až do druhé hodiny v noci.

Gibraltar nechal naočkovat také Španěly, kteří na území denně docházejí kvůli práci – nejprve ty, kteří působí ve zdravotnickém a ošetřovatelském sektoru, aktuálně očkují i ostatní pendlery.

Podle agentury Reuters nejsou v tamních nemocnicích žádní vážně hospitalizovaní, aktivní případy covidu-19 se už nevyskytují ani v domovech pro seniory.

V uplynulém roce byl přitom Gibraltar koronavirem silně zasažen a jednu dobu dokonce vedl statistiky v největším počtu obětí v přepočtu na počet obyvatel.

People will be allowed to move around downtown Gibraltar without wearing a mask as most of the adult population in the British territory has been vaccinated against COVID-19, the government said pic.twitter.com/L4vgxCvfV5

— Reuters (@Reuters) March 28, 2021

Ľubica Zlochová, aur

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Brněnská laboratoř objevila dosud neznámou mutaci koronaviru. Neměla by ovlivňovat vazbu protilátek

  2. Gibraltar naočkoval dospělou část obyvatel a ruší opatření proti koronaviru

  3. Salač vstoupil do sezony Moto3 třináctým místem v Kataru, dlouho bojoval i o první desítku

  4. Karolína Plíšková nestačila v Miami na domácí Pegulaovou a končí ve třetím kole

  5. Politickou krizi na Slovensku má ukončit rošáda. Matovič si chce vyměnit místo s ministrem financí

  6. Obraz Metamorfóza od Štyrského se v online aukci prodal za téměř 18 milionů korun

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme