Giorgiová v závěru znervózněla, ale Martincová přesto na Australian Open končí

5 měsíce starý 23

Reuters

Martincová zkomplikovala koncovku druhého setu, ale do rozhodující sady duel s turnajovou třicítkou nedotáhla. Z českých tenistek dnes bude v Melbourne ve dvouhře hrát ještě vítězka loňského Roland Garros Barbora Krejčíková.

Martincová, která hrála s tejpem pod bolavým kolenem, proti agresivním úderům Giorgiové dlouho měla minimum šancí. První brejkboly si vypracovala až na začátku druhého setu, ale ve druhé hře ani jeden ze čtyř neproměnila.

Naopak dvakrát přišla o podání a Giorgiová za stavu 6:2 a 5:2 podávala na ukončení zápasu. Neuspěla, a když se jí totéž přihodilo za stavu 5:4, Martincová vyrovnala na 5:5. Set dospěl do tie-breaku, v němž měla Italka navrch a výhrou 7:2 si zajistila postup.

Sedmadvacetiletá Češka viděla šanci ve dvanáctém gamu. "Vedla jsem 6:5 a 30:0, ona slušně servírovala, za stavu 30:15 jsem se snažila jít do returnu druhého servisu, trefila jsem pásku. V tie-breaku rozehrála výborně začátek a nedala mi moc možnost, abych něco vymyslela," řekla serveru iDNES.cz.

Krejčíkovou čeká dnes zápas s Wang Si-jü z Číny.Turnajová čtyřka z Česka bude velkou favoritkou proti aktuálně 137. hráčka světa, jež dostala do hlavní soutěže divokou kartu.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 75 milionů australských dolarů):

Muži:

Čtyřhra - 1.kolo: Granollers, Zebalos (3-Šp./Arg.) - Nišioka, Veselý (Jap./ČR) 6:3, 6:2.

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo: Giorgiová (30-It.) - Martincová (ČR) 6:2, 7:6 (7:2), Badosaová (8-Šp.) - Trevisanová (It.) 6:0, 6:3, Azarenková (24-Běl.) - Teichmannová (Švýc.) 6:1, 6:2.