GM pracuje na vojenských elektromobilech

3 měsíce starý 42

Americká automobilka General Motors uvedla, že bude ve spolupráci s americkou armádou vyvíjet novou platformu pro vojenské elektromobily. Základem by měla být technologie Ultium dostupná třeba i v novém elektrickém hummeru.

Foto: GMC

GMC Hummer EV SUV

Článek

General Motors oslovila organizaci DIU (Defence Innovation Unit), která spadá pod křídla ministerstva obrany a urychluje zavádění komerčních technologií napříč americkou armádou. Právě ta totiž hledá pokročilou technologii baterií pro využití v nejnovějších taktických vozidlech.

General Motors plánuje návrat. Do Evropy zamíří vlna amerických elektromobilů

AutoMoto

DIU pro tento účel spolupracuje přímo s GM Defense, tedy dceřinou společností GM, která se zaměřuje právě na vojenské zakázky. Ta pak nabídla nový systém Ultium, tedy nejpokročilejší bateriovou technologii od GM.

Ultium je kombinovaná platforma akumulátoru a pohonného systému pro elektromobily, které mohou dodávat výkon a dojezd přesahující jakoukoli předchozí hybridní nebo elektrickou technologii od GM. Platforma je navíc modulární, což si armáda přála.

O elektrický hummer je nečekaný zájem, GMC navýší výrobní kapacity

AutoMoto

Platformu Ultium již využívá celá řada nových modelů včetně hummeru, který si už v létě vybrala americká armáda od GM do svého hledáčku potencionálních nových strojů. Hummer by se tak měl stát dalším vozem, který sníží závislost na fosilních palivech v rámci americké armády.

Související témata:

General Motors (GM)

US Army

Zdroj