"Grobari" na Slovácku předvedli zázrak, shodují se srbská média

2 měsíce starý 25

 Reuters

Nakonec se ale tým trenéra Gordana Petriče dokázal zvednout a jen málo podle bělehradských webů scházelo k tomu, aby si místo nerozhodného výsledku 3:3 fotbalisté Partizanu odvezli z Uherského Hradiště vítězství.

"Černo-bílí se zvedli jako bájný fénix," píše internetová stránka nejčtenějšího srbského deníku Blic, když popisuje "neuvěřitelný zápas Partizanu". "V prvním poločase to vypadalo, jako by hrál tým z nějaké nižší ligy proti elitnímu evropskému klubu," všímá si Blic, podle kterého ale ve druhém dějství bělehradský klub předvedl, že "má pevný charakter a nevzdává se ani v beznadějných situacích". Odměnou byl hráčům velký obrat a jen málo scházelo k tomu, aby si Partizan odvezl všechny tři body.

Podobně vidí průběh zápasu i zpravodajský server b92.net, podle kterého bělehradský tým do zápasu vstupoval jako favorit, ale už po 22 minutách čelil katastrofě. "Partizan se blamoval, pak ale dokázal zázrak," píše web. Černo-bílí podle něj zůstali bez vítězství jen kvůli velké dávce smůly. Naráží tak na břevno, které v 86. minutě trefil nejlepší střelec Partizanu Ricardo Gomes.

"Partizan se málem stal režisérem zázračného obratu," shoduje se s ostatními komentátory i autor na webu novosti.rs. O čtvrtečním zápase se bude prý ještě dlouho mluvit. "Po prvních 45 minutách nic nenasvědčovalo tomu, že by si Partizan odvezl domů aspoň bod, na jeho straně nebylo vůbec nic. Dostal dva rychlé góly, k tomu červená karta, ani jedna střela na soupeřovu branku… Co se ale stalo v druhém poločase, bylo něco neuvěřitelného. Hosté předvedli zázračný obrat, ale neměli dost štěstí k tomu, aby ho završili celkovým triumfem," píše server.

"Málokdo po prvních 45 minutách čekal, že Partizan vybojuje příznivý výsledek, a už vůbec nikdo nevěřil v úplný obrat," všímá si veřejnoprávní televize RTS. Bělehradský tým podle ní předvedl na hřišti zázrak. A podobná slova volí i další srbská média.

"Partizan činil zázraky, nakonec ale přišel o historické vítězství. Od katastrofy k rapsodii - jeden z nejbláznivějších zápasů černo-bílých," uvádí svůj text server mondo.rs. Web zurnal.rs zase píše o "hrdinské cestě k bodu", na které vítězství překazilo jen nešťastné břevno.

Zdroj