Hamáček řekl, proč se Česko dostalo do tak katastrofální situace. Připustil výměnu Blatného a odhalil případné nástupce

2 měsíce starý 4

Ministr vnitra Jan Hamáček patři ve vládě k příznivcům co možná nejtvrdších opatření a také neustálého prodlužování nouzového stavu. Připouští, že Česká republika se dostala do pozice nejhoršího evropského státu co do zvládání epidemie.

Hamáček zmiňuje také důvody, proč k tomu došlo. Problém vidí zejména v premiérovi Andreji Babišovi. “Mimo jiné šlo o neochotu pana premiéra používat standardní metody krizového řízení a místo nich vytvářet různé ad hoc instituce, které nefungují vždy ideálně,” uvedl Hamáček v rozhovoru pro Deník.

V posledních dnech se také spekuluje o tom, že by mělo dojít k výměně resortů mezi sociální demokracií a Hnutím ANO, kdy by ČSSD byla nově zodpovědná za zdravotnictví, které Babišova strana dlouhodobě “neumí” a několik jejích kandidátů si tu vylámalo zuby.

Kdyby k výměně resortů zdravotnictví za zahraničí došlo, ČSSD by byla schopna nabídnout několik velmi kvalitních kandidátů na ministra zdravotnictví, ať je to Miloslav Ludvík, Jiří Běhounek, či několik dalších zkušených ředitelů nemocnic,” prohlásil Jan Hamáček.

Změnu na postu ministra zdravotnictví schvaluje také prezident Miloš Zeman. Současný ministr Jan Blatný je ale zároveň posledním garantem toho, že se v Česku nezačne očkovat neschváleným Sputnikem.

Foto: Úřad vlády ČR

Zdroj