Harryho má dost i Hollywood, zní z USA. S Meghan nedostali pozvánku na prestižní akci

2 měsíce starý 20

Akademie nechtěla nejspíš popudit veřejnost a pár nepozvala kvůli Harryho kontroverzní knize Spare (Náhradník), ve které princ ostře kritizuje členy královské rodiny.

Londýnská akademie uvedla, že pozvat dvojici na předávání cen by byl „špatný nápad“. Vévoda s vévodkyní ze Sussexu se kvůli tomu hluboce urazili, píše web Daily Express.

Rozhodnutí potvrdil pro The Sun jeden ze členů Britské akademie filmového a televizního umění. „Britská akademie odmítla pozvat Harryho a Meghan. Kdyby před nimi rozvinuli červený koberec, bylo by to jako odpálit jadernou bombu. Holt to nešlo jinak,“ uvedl web.

Podle washingtonského komentátora Nilea Gardinera se proti vévodovi a vévodkyni ze Sussexu navíc staví už i veřejnost v USA, kam se pár přestěhoval. „Dokonce i Hollywood má dost stále toxičtějšího Harryho a Meghan,“ zdůraznil Gardiner.

Mluvčí akademie filmového a televizního umění uvedl, že Harry s Meghan by možná nedostali pozvání, ani kdyby princ těsně před ceremoniálem nevydal své paměti. Na událost jsou obvykle zváni především lidé z branže. Letos dorazily na akci konané v hotelu Four Seasons v Beverly Hills mimo jiné hollywoodské ikony Cate Blanchettová a Kate Hudsonová.

Web Page Six navíc upozorňuje, že prezidentem britské akademie je Harryho bratr, princ William. Pozvat vévodu a vévodkyni ze Sussexu na každoroční událost by tak mohlo být velkou chybou, protože se bratři v poslední době velmi odcizili. Zdaleka si nerozumí tolik jako dřív a mohlo by to mezi nimi vyvolat další spory.

Vedení akademie se nelíbila ani představa, že by se Harry a Meghan na akci mohli o Williamovi bavit a jejich slova by se dostala do veřejného prostoru. „Takové rozhovory by se velmi rychle šířily. Williama by každé negativní slovo mohlo veřejně zostudit,“ uvedl zdroj pro web Page Six.

Zdroj