Hasiči museli na severu Čech kvůli přeplněnému rybníku evakuovat dvě vesnice

3 měsíce starý 16

„Z Dobranova byly evakuovány 2 osoby. Ostatní obyvatelé opustili své domy svévolně. Určené jednotky nadále provádí monitoring situace u rybníka,“ uvedli hasiči.

„V obci Písečná u České Lípy probíhá evakuace obyvatel z rodinných domů. Rizikový je pro obec přeplněný Kachní rybník pod Bukovan,“ dodali.

Jednotka stanice hasičů z Jablonného v Podještědí také evakuovala 28 osob z kempu u obce Svitava na Českolipsku.

Intenzivní deště v noci na dnešek zvedly hladiny Šporky a Dobranovského potoka na Českolipsku. Stav ohrožení platí nejen na Šporce a Dobranovském potoce, ale také na Olešce v Dětřichově. Na nižším druhém povodňovém stupni je podle informací z krajského povodňového webu Svitávka v Zákupech. Lužická Nisa, Jizera nebo Pertoltický potok jsou na prvním stupni.

Jen do půlnoci na neděli vyjížděli hasiči v Libereckém kraji ke 140 událostem, většinou šlo o čerpání vody. Zatímco v sobotu působila voda největší problémy na Liberecku, teď je zasaženější Českolipsko. Hodinu před půlnocí zachraňovali hasiči v Kunraticích u Cvikova obyvatele zatopeného rodinného domu. V místě protéká Svitávka, na které byl v tu dobu stav ohrožení, teď už voda klesla.

Fotodokumentace podemleté hráze Kachního rybníka pod Bukovany a celkový náhled situace v evakuovaném Dobranově a Písečné. pic.twitter.com/vHpXvxIIeX

— HZS LIBERECKÉHO KRAJE (@hzs_lk) July 18, 2021

Připravujeme podrobnosti.

Zdroj