Hasiči na Těrlicku vytahovali částečně potopenou loď

2 měsíce starý 19

foto Moravskoslezští hasiči vytahovali 8. srpna 2021 pomocí jeřábu částečně potopenou loď z vodní nádrže Těrlicko na Karvinsku.

Ostrava - Moravskoslezští hasiči dnes z vodní nádrže Těrlicko na Karvinsku vytahovali částečně potopenou loď. Příčinu potopení šestimetrového plavidla zatím neznají. Loď vytáhli s pomocí jeřábu. Novinářům to řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Moravskoslezští hasiči vytahovali 8. srpna 2021 pomocí jeřábu částečně potopenou loď  z vodní nádrže Těrlicko na Karvinsku.

Tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na Těrlicko vyjížděly krátce před polednem. Po příjezdu na místo zjistili, že záď lodi Faeton Sport 630 je ponořená na dně vodní nádrže. "Hasiči vzhledem k drobnému úniku provozních náplní z lodi kontaktovali orgány životního prostředí a začali pracovat na vytažení stroje na břeh. Nejprve ohraničili prostor okolo lodi plovoucími sorpčními hady ze sorbentového kontejneru, aby zabránili rozšíření úniku na větší plochu. Poté byl nasazen automobilový jeřáb," uvedl Kozák. Hasiči po vyproštění loď uvázali a ponorným elektrickým čerpadlem z ní vyčerpali vodu, aby snížili její hmotnost. Následně bylo plavidlo vytaženo na břeh na připravený přívěs.

Zdroj