Hasiči v noci na neděli rozhrabávali těžkou technikou požářiště v Hradčanech na Přerovsku, kde celé sobotní odpoledne likvidovali požár skládky s nebezpečným odpadem. V tuto chvíli požářiště zasypávají nehořlavým materiálem a zeminou, pracují zde tři stroje, řekla ráno mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčina požáru zatím není známá, škoda je nulová.

Přerov 9:47 4. června 2023

Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem | Zdroj: Hasiči Olomouc

„Po celou noc probíhal zásah s těžkou technikou, která rozhrabávala požářiště, odkrývala ohniska a hasiči je prolévali vodou. V tuto chvíli je požářiště zasypáváno nehořlavým materiálem a zeminou. Po skončení těchto prací předáme místo majiteli a bude nařízen dohled,“ popsala mluvčí.

Hasiči měli požár pod kontrolou v sobotu před 20.00, asi po sedmi hodinách zásahu. Na místě bylo 16 jednotek hasičů, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Nasazen byl i vrtulník s bambivakem. Hasiči také používali pěnu, aby požár dostali pod kontrolu a snížili kouř a zplodiny hoření. V noci pak na místě zůstalo několik jednotek.

Po celou noc probíhal zásah s těžkou technikou. Rozhrabávala požářiště, odkrývala ohniska a hasiči je prolévali vodou. Nyní je požářiště zasypáváno nehořlavým materiálem a zeminou. Pracují zde tři stroje. Po skončení těchto prací předáme místo majiteli a bude nařízen dohled. (LB) pic.twitter.com/yxIKJz3U8k

— Hasiči Olomouc ‍ (@hasici_olomouc) June 4, 2023

V sobotu po vypuknutí požáru hasiči informovali starosty okolních obcí s doporučením, aby lidé nevětrali. Na místo přijela i hasičská chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a měřila koncentraci zplodin v ovzduší u skládky i v okolních obcích. Žádné limity překročeny nebyly.

Likvidace požáru byla podle mluvčí velmi fyzicky náročná. Plocha zasažená požárem byla asi 80 krát 30 metrů, na výšku šlo o až deset metrů, zásah komplikoval silný vítr. Nasazené byly velkoobjemové cisterny. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, spotřeba vody byla velká.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Věda pro děti: Mara slaništní pojídá vlastní výkaly a skvěle skáče. Se kterým zvířetem je příbuzná?

  2. Hasiči po požáru zasypávají nehořlavým materiálem skládku na Přerovsku. Povolali těžkou techniku

  3. Zkusil jsem to 650krát, často neúspěšně, popsal pilot přípravy na přistání na heliportu 200 metrů nad zemí

  4. Muchovou čeká její první osmifinále Roland Garros, soupeřku Avanesjanovou před zápasem neznala

  5. ONLINE: Na Kyjev mířily další rakety. V troskách domu u Dnipra našli záchranáři tělo dvouleté dívky

  6. Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem. Hasiči povolali i vrtulník s bambivakem

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme