Hasiči v ruském Brjansku uhasili požár skladu paliv. Hořel více než 24 hodin

3 měsíce starý 49

Ruští hasiči v Brjansku v úterý ráno úplně uhasili požár v skladu paliv podniku Transněfť Brjansk-Družba, oznámila v úterý agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Gubernátor Alexandr Bogomaz uvedl, že při požáru nebyl nikdo zraněn, na místě zůstávají hasiči a záchranáři a experti kontrolují kvalitu ovzduší.

Brjansk 10:51 26. dubna 2022

Oficiálně úřady příčiny požáru dosud neoznámily, neoficiálně se hovoří o útoku ukrajinských bezpilotních letounů (Ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Sklad hořel více než 24 hodin,“ poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu a připomněla, že sklad paliv a také nádrž s naftou vojenské posádky, která se nachází v jiném místě Brjansku, vzplály o pondělní noci.

V ruském Brjansku hoří ropný sklad, co požár způsobilo, zatím Rusko oficiálně neuvedlo

Číst článek

Oficiálně úřady příčiny dosud neoznámily, neoficiálně se hovoří o útoku ukrajinských bezpilotních letounů. Brjansk se nachází asi 380 kilometrů jihozápadně od ruské metropole Moskvy. Je administrativním centrem Brjanské oblasti, která hraničí s Ukrajinou.

Samo město leží asi 110 kilometrů vzdušnou čarou od hranic, po silnici je to k hranicím 173 kilometrů. V Kurské oblasti, která rovněž sousedí s Ukrajinou, protiletecká obrana v pondělí sestřelila dva ukrajinské drony, tvrdí tamní gubernátor Roman Starovojtov.

Další požáry v Rusku

Počátkem tohoto měsíce Rusko obvinilo Ukrajinu, že způsobila požár v ropném skladu ve městě Belgorod. Podle ruské verze událostí zaútočily na místo dva ukrajinské vrtulníky. Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov obvinění později popřel.

Ukrajinská ministerstva zahraničí a obrany ruské tvrzení před tím nepotvrdila ani nevyvrátila. Požárů vojenských zařízení v Rusku poslední dobou přibylo. Nejméně 17 mrtvých si 21. dubna vyžádal požár ve výzkumném ústavu ministerstva obrany v ruském městě Tver.

Ústav podle médií pracoval také na vývoji raket Iskander nasazených proti Ukrajině. Tato bilance - dříve ruská média informovala o sedmi mrtvých - nemusí být konečná. Osm lidí se stále pohřešuje, uvedl v pondělí Interfax s odvoláním na místní úřady.

ČTK

Zdroj