Havárie u kamenolomu v Brně zatopila trať, Bystrcká ulice zůstala zavřená

3 měsíce starý 10

foto Bagr odstraňuje 2. dubna 2021 následky havárie vodovodního potrubí v Brně. Voda zatopila Bystrckou ulici u kamenolomu a poničila tramvajovou trať. Suť se dostala až na ulici Kníničskou.

Brno - Havárie vodovodního potrubí u kamenolomu ráno před 06:00 omezila dopravu v Bystrcké a Kníničské ulici v Brně. Tramvajová trať byla zatopená a linky 3 a 10 končily ve smyčce Komín a nahradily je autobusy. Provoz na trati byl obnovený po 10:00, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Hasiči tam dopoledne odčerpávali vodu a v Kníničské ulici se tvořily kolony. Ta je již průjezdná v obou směrech. Bystrcká ulice bude podle informací policie kvůli opravě vodovodu ještě minimálně do soboty neprůjezdná.

Autobus noční linky 89 v místě narazil kvůli vodě do sloupu. "Ošetřili jsme řidiče autobusu středního věku. Měl drobná řezná poranění a byl podchlazený," řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Škoda na autobusu je podle Tomaštíkové 100.000 až 150.000 korun.

V ulici se rozbil Virský oblastní přivaděč. "V současné době je přivaděč odstavený z provozu. Havárie způsobila krátkodobé přerušení dodávek vody v sídlišti Brno - Bystrc a pro obce Nebovidy a Moravany. Krátkodobé přerušení dodávek může mít za následek zákal vody, na jehož odstranění intenzivně pracujeme. Věnujeme opravě této poruchy mimořádnou pozornost, neboť jsme si vědomi případných problémů plynoucích z omezení dopravy v dané lokalitě. Do práce byli povoláni i pracovníci mimo pracovní pohotovost. Rozsah havárie není v současné době znám, stejně jako termín opravy a zprovoznění přivaděče," řekla dnes dopoledne ČTK Renata Hermanová za Brněnské vodárny a kanalizace.

Zdroj