Havlíček: Putin v pytli na mrtvoly je znakem infantility Rakušana. Skopeček by vlajku nevyvěsil

5 měsíce starý 104

Ministerstvo vnitra v pátek na své budově vyvěsilo instalaci, na které je mezi českou a ukrajinskou vlajkou podobizna Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. Tento krok podrobil kritice ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. „Podle mého názoru je to obraz, který patří na sítě a ne na ministerstvo vnitra. Je to znakem infantility ministra, neobjevilo se to poprvé,“ řekl Havlíček v pořadu Partie na CNN Prima NEWS.

Podle něj by se měl vrcholný politik typu Víta Rakušana držet na uzdě a obrázky pytlů na mrtvoly na úřadě nevyvěšovat. „Svůj nesouhlas musí dávat najevo jinak. Česká republika jasně vyjádřila postoj, ale toto se mi zdá za hranou. Je to na internet, kde mohou lidé dávat lajky, ale toto je ministerstvo vnitra, a to je to, co mně na tom vadí,“ pokračoval v kritice Havlíček.

Druhý host pořadu místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček z ODS řekl, že si krok ministerstva obhájí sám Rakušan. „Je natolik silným politikem, že to dokáže. Svůj názor jsem už řekl. Možná nerozumím dost PR, abych to docenil. Nejsem ale příznivcem takových kroků,“ souhlasil s Havlíčkem Skopeček.

Místopředseda hnutí ANO také dodal, že se vůči krokům ruského prezidenta vymezuje často. „Myslím si, že veřejné instituce a vláda dostatečně projevují sounáležitost s Ukrajinou. A to jak symbolicky, tak i praktickými kroky. To je zásadnější než tohle,“ řekl dále Havlíček.

Duel Skopečka s Havlíčkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Zdroj