Havlíček se pustil do Pirátů kvůli koronaviru. Praha prý nezajistila občanům bezpečí

1 měsíc starý 5

Ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) se pustil kvůli koronaviru do Pirátů. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib podle něj občanům dostatečně nezajistil bezpečí. Podle protiepidemického systému PES je na tom ale Praha stále nejlépe z celé České republiky.

„Piráti, místo kritiky se postarejte o to, aby váš primátor Hřib zajistil Pražanům bezpečný život. Ať posílí MHD, koriguje davy na náměstích, kontroluje dodržování pravidel v hospodách. Zatím se chová tak, jako by se Prahy covid vůbec netýkal,“ napsal v úterý odpoledne na twitteru ministr Karel Havlíček.

Twitter/Karel Havlíček

Ministr Karel Havlíček (za ANO) se pustil do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti)

Hlavní město se přitom jako jediné stále drží podle protiepidemického systému PES ve třetím stupni. Zbytek Česka už je podle aktuálních dat ve stupni čtvrtém, Ústecký kraj je podle indexu rizika dokonce v pátém stupni. Celá republika pak i nadále zatím zůstává oficiálně ve třetím stupni.

Dále čtěte

Facebook

Žádný svařák, oznámila vláda. A Babiš se schoval, aby to nebylo na něj

Premiér Andrej Babiš je zbabělec. Tak to je a není třeba chodit kolem horké kaše. Dokazuje to dennodenně svou neschopností čelit nepříjemnostem ...

číst článek »

Do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se v souvislosti s celorepublikovým nárůstem počtu nakažených pustil v neděli i premiér Andrej Babiš (ANO). Vadili mu Pražané, kteří o víkendu vyrazili na Staroměstské náměstí.

Primátor hlavního města pak premiérovi připomněl, že inkubační doba covidu-19 je zhruba jeden týden. Zhoršující se situace tak podle něj nemá s uplynulým víkendem nic společného.

„Premiér Babiš opět kritizuje Pražany. Prý přes víkend zkazili ostatním Vánoce. Zapomíná, že inkubační doba covidu je cca týden. Zhoršení situace tak s uplynulým víkendem nemá nic společného. Naopak, díky nedávným příznivým číslům z Prahy máme v ČR otevřené restaurace a obchody,“ reagoval na slova premiéra Zdeněk Hřib.

Zdroj