Hejtman Kuba píše vládě: Vakcíny došly, týden nebudeme mít co dělat

1 měsíc starý 7

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se opět ozval na sociální síti. Poté, co se minulý týden kvůli očkování pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO), nyní poslal vzkaz vládě. Té oznámil, že všechny vakcíny, které jim dorazily, už byly použity. Na další prý budou muset čekat až do čtvrtku. 

„Čau vládo, hlášení z Jihočeského kraje. Aby mi premiér nemusel zas večer psát, tak hlásím, že všech 3510 dávek vakcíny co jste nám poslali v úterý, už máme k dnešku vyočkovaný. Další mají přijít až ve čtvrtek. Takže máme prázdnej mrazák,“ napsal v pátek jihočeský hejtman Martin Kuba na svém twitterovém účtu s tím, že teď nebudou mít skoro týden co dělat.

Čau vládo, hlášení z Jihočeského kraje. Aby mi premiér nemusel zas večer psát, tak hlásím, že všech 3510 dávek vakcíny co jste nám poslali v úterý, už máme k dnešku vyočkovaný. Další mají přijít až ve čtvrtek. Takže máme prázdnej mrazák a nebudeme tady mít skoro týden co dělat.

— Martin Kuba (@Kuba_Martin) January 8, 2021

Jihočeský hejtman svým aktuálním vzkazem zároveň reagoval na událost z minulého týdne. Tehdy se ohradil vůči výroku premiéra Andreje Babiše, který v nedělním pořadu Partie tvrdil, že v sobotu večer obesílal hejtmany dotazy kvůli očkování.

Dále čtěte

Dominik Feri nahradil vládu svým instagramem. Spojení opozice Babiše děsí, říká

Čtyřiadvacetiletý poslanec Dominik Feri (TOP 09) je bezesporu výrazným členem poslanecké sněmovny. Je populární mezi mladými, což u politika ...

číst článek »

K výroku premiéra v Partii, že stát řídí jako firmu, což dokládá tím, že mi jako hejtmanovi včera psal ještě ve 22 hod., mám poznámku. Hejtmani nejsou podřízení premiéra. Jsme na očkování připraveni a zítra vše představím na tiskové konferenci. Chybí nám spíš dost věcí od vlády,“ ohradil se v neděli na twitteru johičeský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Kuba. 

Premiér Babiš vyčítal v Partii opozici, že v podzimních volbách do poslanecké sněmovny budou „všichni proti Babišovi“. Vznikající opoziční koalice ale podle svých slov nepodceňuje. Měl na mysli trojkoalici SPOLU ve složení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a druhou koalici Pirátů a hnutí STAN. „Oni netuší, co je to státní správa. Stát není firma, to si neumíte představit, co je to stát,“ prohlásil Babiš, který před lety, když vstupoval do politiky, ale i později, opakovaně tvrdil, že chce stát řídit jako firmu. 

Zdroj