Hejtman Kuba se pustil do Babiše. Nejsme podřízení premiéra, vzkázal

3 měsíce starý 41

Hejtman Martin Kuba (ODS) se ohradil vůči výroku premiéra Andreje Babiše (ANO), který v nedělním pořadu Partie tvrdil, že v sobotu večer obepisoval hejtmany kvůli očkování. „Hejtmani nejsou podřízení premiéra. Mě neřídí a nebude,“ napsal Kuba na sociální síti. Podle něj naopak krajům chybí dost věcí od vlády. 

Poté, co premiér Andrej Babiš v pořadu Partie na televizi CNN Prima News kritizoval opozici, že nemá žádný program, začal hovořit o mikromanagementu. Podle jeho slov v sobotu obvolával všechny ředitele nemocnic a ptal se, zda mají zaočkováno. „Ještě včera ve 22 hodin jsem psal hejtmanovi Kubovi a hejtmanovi Holišovi. Máte zaočkováno? Jak to je? Proč to je?“ řekl Babiš v diskusním pořadu. 

K výroku premiéra v Partii, že stát řídí jako firmu, což dokládá tím, že mi jako hejtmanovi včera psal ještě ve 22 hod mám poznámku. Hejtmani nejsou podřízení premiéra. Mě neřídí a nebude. Jsme na očkování připraveni a zítra vše představím na TK😉Chybí nám spíš dost věcí od vlády

— Martin Kuba (@Kuba_Martin) January 3, 2021

Premiérova slova ale nenechala klidným hejtmana Jihočeského kraje a předsedu Asociace krajů ČR Martina Kubu z ODS. K výroku premiéra v Partii, že stát řídí jako firmu, což dokládá tím, že mi jako hejtmanovi včera psal ještě ve 22 hod mám poznámku. Hejtmani nejsou podřízení premiéra. Jsme na očkování připraveni a zítra vše představím na tiskové konferenci. Chybí nám spíš dost věcí od vlády,“ ohradil se v neděli na twitteru. 

Dále čtěte

ČTK

Rezervace od poloviny ledna. Babiš prozradil, jak bude probíhat očkování

Na očkování proti covidu-19 se mohou od 15. ledna registrovat lidé nad 80 let věku. Od 1. února se pak budou moci hlásit všichni obyvatelé Česka. ...

číst článek »

Premiér v Partii vyčítal opozici, že při parlamentních volbách budou „všichni proti Babišovi“. Vznikající opoziční koalice ale podle svých slov nepodceňuje. Měl na mysli trojkoalici ve složení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a druhou koalici Pirátů a hnutí STAN. „Oni netuší, co je to státní správa. Stát není firma, to si neumíte představit, co je to stát,“ kritizoval premiér. 

Moderátorka pořadu Markéta Fialová se premiéra zeptala, zda to nebyl on, kdo hovořil, že bude stát řídit jako firmu. „To taky dělám,“ odpověděl Babiš s tím, že proto obvolával v sobotu všechny ředitele nemocnic. 

Zdroj