Hlavní tváří festivalu v Tasově bude místní Britů polská zpěvačka Brodka

1 měsíc starý 39

foto Polská zpěvačka Monika Brodka vystoupila 26. června 2016 v Praze na festivalu United Islands of Prague.

Tasov (Hodonínsko) - Hlavní hvězdou víkendového festivalu Beseda u bigbítu je polská zpěvačka Brodka. Nahradila kapely z Velké Británie a Belgie, které na poslední chvíli vypadly kvůli komplikacím spojeným s cestováním v době pandemie koronaviru. Nově přibyly na programu také české formace Dva a Bratři, oznámil ČTK za organizátory Zdeněk Neusar.

Vyprodaná přehlídka v Tasově na Hodonínsku nabídne v pátek a sobotu na třech scénách více než 50 programových položek včetně soutěže písničkářů a doprovodného bloku Apollónova návštěva, který tvoří divadelní představení nebo přednášky.

Zpěvačka Brodka z mladé hvězdy televizní hudební soutěže postupně dospěla ve vývozní artikl polské nezávislé scény. Ústředním tématem její letošní desky Brut jsou otázky rasy, genderu či společenských rolí.

Kapela Dva, tedy Bára Ungerová a Jan Kratochvíl, patří k nejúspěšnějším českým alternativním interpretům v zahraničí, kde odehráli asi 700 koncertů. Novou desku plánují na rok 2022, živě koncertují jen málo. Formaci Bratři tvoří Jiří a Ondřej Veselí, kteří kombinují taneční elektroniku, techno a ambient.

Britské kapely Black Country, New Road a Snapped Ankles a belgická skupina Flying Horseman svou účast zrušily až minulý týden. Britové se nestihli plně očkovat, což by pro ně znamenalo značné cestovní komplikace, nejspíš i karanténu. "U Flying Horseman zase nastala situace, kdy na jejich koncert na Besedě mělo navazovat německé turné, které se z důvodu restrikcí postupně rušilo. Zůstal z něj jen koncert v České republice, který se nakonec kapela rozhodla z finančních i časových důvodů zrušit," uvedl ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.

Hlavní část programu obstarají české a slovenské kapely. "Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu," doplnil Uretšlégr.

Zdroj