Hledá se nejrychleji rostoucí firma Evropy. Zabodují Češi?

5 měsíce starý 24

Deloitte Technology Fast 50 – žebříček, který už 22 let oceňuje ty nejrychleji rostoucí společnosti střední a východní Evropy. V minulosti v něm česká technologická scéna výrazně bodovala a očekávání jsou vysoká i pro letošek.

„Česká technologická scéna je bez nadsázky na špičkové světové úrovni. Dokazují to i společnosti, které naší soutěží historicky prošly, jako jsou Avast, Livesport, Kiwi.com, Prusa Reserach, Pilulka nebo Rohlík – všechny tyto firmy jsou ikonami a bezesporu světovými leadery ve svém oboru,“ říká Kateřina Novotná, ředitelka oddělení Daňového poradenství a lídr programu Technology FAST50 pro Českou republiku.

Kritéria jsou jasná. Růst za 4 roky

Deloitte Technology Fast 50 porovnává růst přihlášených technologických firem za období předchozích čtyř let. Letos je to tedy období 2017 až 2020.

„Jde tedy o transparentní a zcela objektivní kritérium. Podmínkou je, aby společnost měla alespoň čtyřletou historii a sídlo v některé z 18 zemí střední a východní Evropy. Pro začínající společnosti, které za sebou ještě nemají čtyřletou historii, máme kategorii Growth Stars,“ dodává Novotná.

„Často se stává, že vítězové kategorie Growth Stars v následujícím roce bodují v hlavní kategorii. V kategorii Impact Stars pak oceňujeme společnosti, které vyvíjejí inovativní produkt či službu s revolučním dopadem na trh,“ upřesnila.

Windy, nebo Ovečkárna?

Letos v hlavní kategorii soutěží například meteomapa Windy.com, Driveto, firma, která se zabývá flexibilním pronájmem aut, platforma FTMO nebo Ovečkárna, e-shop, který podle slov svého zakladatele prodává věci, o které jiní prodejci nemají zájem.

„V Česku se neustále rodí nové a nové nápady a vznikají zajímavé projekty. Na naší soutěži je skvělé, že žádná firma nemůže raketově růst donekonečna a udržet se tak v soutěži věčně – tím pádem se do ní mohou dostávat i začínající společnosti,“ dodává Novotná.

Vyhlášení vítězů startuje na Seznam Zprávách, které jsou mediálním partnerem akce, živě 25. listopadu od 18:50. Předávání hlavních cen začne zhruba v 19:30.

Zdroj