Hnutí ANO do eurovoleb povede Dostálová. Následují Bžoch a Knotek

před 2 měsíce 58

Za první trojicí budou na kandidátce následovat další nynější poslanec Evropského parlamentu Martin Hlaváček a jihlavská zastupitelka a ekonomka Jana Nagyová, kterou pražský městský soud ve středu společně s expremiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem znovu nepravomocně osvobodil v kauze Čapí hnízdo.

ČTĚTE TAKÉ: Nerudovou v Mostě hlídal bodyguard slavných. Stojí za tím časté výhrůžky smrtí?

Šestou pozici na kandidátce má poslankyně a bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, na sedmém místě je dosavadní europoslanec Ondřej Kovařík, osmou pozici má českobudějovický zastupitel Tomáš Kubín. Devátý bude Jaroslav Knot, desítku uzavře radní Prahy 2 Jitka Urbánková. Hnutí ANO bude v Evropském parlamentu obhajovat šest mandátů.

Z dalších nynějších zástupců ANO v europarlamentu loni v červnu odmítly novou kandidaturu místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a také Martina Dlabajová. Jako důvody uvedly konzervativní a národovecké směřování hnutí a možné sbližování ANO a SPD.

Z dalších sněmovních stran a koalic má kandidátku vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) do evropských voleb vést dosavadní europoslanec Alexandr Vondra s kolegyní Veronikou Vrecionovou (oba ODS). V čele kandidátky Pirátů stojí stejně jako v roce 2019 nynější europoslanec Marcel Kolaja. Hnutí STAN povedou do voleb ekonomka a bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová spolu s někdejším poslancem hnutí Janem Farským. Společnou kandidátku opozičního hnutí SPD a neparlamentní Trikolory povede někdejší europoslanec Petr Mach (SPD), který v minulosti stál v čele Svobodných.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Mladé Pirátstvo čelí posměchu za video o stereotypech. Podobně už narazila mladá ODS

Přečtěte celý článek