Hnutí SPD podalo do Sněmovny svolání mimořádné schůze s názvem „Vysvětlení politického podnikání europoslance a místopředsedy hn...

4 měsíce starý 32
Hnutí SPD podalo do Sněmovny svolání mimořádné schůze s názvem „Vysvětlení politického podnikání europoslance a místopředsedy hnutí STAN Stanislava Polčáka“. Ta by se měla konat v průběhu příštího týdne. Stanislav Polčák požadoval provizi z veřejných peněz téměř 8 milionů korun za prosazení zákona v Parlamentu a účtoval si za jednání s poslanci jiných stran z veřejných prostředků 47 tisíc korun za hodinu. Ke svolání mimořádné schůze je potřeba 40 podpisů poslanců a jelikož má SPD 20 poslanců, tak chybějících 20 podpisů připojili poslanci hnutí ANO.

Stanislav Polčák by měl podle našeho názoru rezignovat na mandát europoslance, a tím vyvodit svoji politickou odpovědnost. K tomuto kroku se ale nemá. Zároveň premiér Petr Fiala k této kauze mlčí a odmítá jednání vrcholného představitele svého koaličního partnera veřejně odsoudit.

Poslanci Fialovy vládní pětikoalice zbaběle opakovaně zavetovali projednání tohoto bodu na schůzi Sněmovny v minulém týdnu, protože mají strach z klesající podpory veřejnosti a chtějí zamést kauzu pod koberec.

Kauz spojených s vládním hnutí STAN Víta Rakušana stále přibývá – netransparentní financování jejich volební kampaně firmami s nejasnými vlastníky z daňového ráje na Kypru, skandály kolem místopředsedy STAN Věslav Michalik a Jana Farského.

Zdroj