Hokejisté Sparty porazili ve čtvrtém finále Třinec 5:2 a srovnali stav série

3 měsíce starý 90

Trenéři Sparty udělali po pátečním nezdaru drobné změny v sestavě, stejně jako kouč Ocelářů Varaďa ale vsadili na stejné hráče.

Pražané byli v první třetině opět střelecky aktivnější, pozorného Kacetla však překonat nedokázali. Klíčový hráč Třince si poradil s Horákovým pokusem i šancí Kašeho. V 16. minutě kapituloval Hudáček, jehož po Zahradníčkově střele od modré čáry překonal Nestrašil. Slezané tak poprvé ve finálové sérii skórovali jako první.

Domácí poté nevyužili první přesilovou hru, ale po 30 sekundách druhé třetiny se jim podařilo vyrovnat, když Kacetla prostřelil od modré čáry Němeček. O necelé dvě minuty později Šmerha zachytil rozehrávku hostů a překonal třineckého brankáře podruhé.

Oceláři se v polovině utkání poprvé výrazněji začali projevovat i v útočném pásmu, po Zahradníčkově faulu ale potřetí inkasovali. Kacetla překonal Sobotka. Na ledě následně přibyly šarvátky, tentokrát zejména díky aktivitě hostů.

Na konci druhé třetiny mohl Spartu výrazně přiblížit vítězství Řepík, Kacetl však jeho šanci vyrazil. Po druhé přestávce dostali hosté poprvé v zápase výhodu přesilové hry a snížení měl na hokejce Roman, Hudáček ale výborně zasáhl betonem.

Ve 47. minutě se vyprodaná O2 arena dočkala čtvrté branky domácích, když se prosadil Buchtele. Hosté ale nerezignovali a v polovině třetí části snížil svým prvním gólem v play off Zbořil. Třinec se pokusil duel zdramatizovat v power play, brankáře odvolal i při svém oslabení. Místo snížení však inkasoval popáté. Finále pokračuje v úterý v Třinci, zápas začne v 17 hodin.

Zdroj