Horor v Brně: Chtěl utéct s dívkou, pak pobodal její rodiče a ji zavraždil. Dostal tvrdý trest

2 měsíce starý 12

Trest je nepravomocný, obhájkyně si ponechala lhůtu na odvolání. Odsouzený zůstává ve vazbě a soud mu také nařídil ambulantí léčbu toxikomanie, protože bral drogy a pil ve zvýšené míře alkohol.

ČTĚTE TAKÉ: Zastřelení i ubodání. Případy, kdy pachatel povraždí svoji rodinu, nejsou v Česku ojedinělé

Rous se se zavražděnou znal, vídali se a oba sdíleli negativní životní pocity a utvrzovali se v tom, že nikoho nezajímají. Také se báli, že je někdo pronásleduje a že je někdo chce zabít. Týdny před vraždou spolu prožívali velice intenzivně. V den vraždy předpokládali, že v domě budou sami a že někam utečou, ale místo toho přišli rodiče zavražděné. Poté následovala poměrně nepřehledná situace, kdy Rous pobodal a pořezal rodiče a poté mu údajně dívka řekla, že teď je na řadě ona. Vrah se pokusil poté zabít i sebe, způsobil si několik poranění, ale přežil. Rodiče přežili díky včasnému zásahu lékařů, kteří je operovali.

Před soudem v pondělí zaznělo, že vrah vyrůstal v nefunkční rodině. Má čtyři starší sourozence, přičemž matka byla silně závislá na heroinu a otec se snažil co nejvíc pracovat, aby zaplatil matčiny dluhy. Neměl tak šanci citově a emočně dospět a kvůli psychickým problémům odešel ve druhém ročníku z učiliště. Snažil se pracovat a zajistit si živobytí, později ale čím dál více propadal alkoholu a drogám a podle posudku trpí smíšenou poruchou osobnosti. Podobně duševně nevyzrálá byla i kamarádka, kterou později zavraždil. Ta sice žila ve funkční rodině, ale byla spíše jejím trpěným členem. Oba se tak utvrzovali ve svých negativních pocitech.

Soudce při odůvodnění rozsudku uvedl, že snad existuje šance, že Rous bude schopen žít po vykonání trestu řádný život. S ohledem na kvalifikaci činu mu hrozilo 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Zdroj