Hororová scéna v Miami. Hvězdná Kanaďanka řvala bolestí, z kurtu odjela na vozíčku

2 měsíce starý 13

 ČTK

Probíhal druhý set. Dvaadvacetiletá Kanaďanka v dramatické koncovce ztratila první set, ale v tom druhém Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou okamžitě brejkla a nadechovala se k obratu, když ale špatně došlápla, chytila se za levou nohu a začala křičet bolestí.

"Nikdy před tím jsem takovou bolest necítila," bylo slyšet z úst šampionky US Open 2019, když k ní dorazili zdravotníci a byla schopná mluvit.

Hned bylo jasné, že kotník jí nedovolí pokračovat a novou čtvrtfinalistkou se stává Alexandrovová, která pak zraněnou soupeřku alespoň objala.

Když Andreescuová odjížděla z kurtu na vozíčku, opět nedokázala udržet slzy. Ty ronila i její maminka Maria v publiku.

A kdo zná příběh téhle mladé dívky s rumunskými kořeny, nemůže se ničemu divit.

Před čtyřmi lety byla zjevením na kurtech WTA, vyhrála grandslam, byla světovou čtyřkou. Jenže přišlo zranění kolene, které ji na víc než rok úplně vyřadilo ze hry. Do toho se přidalo období covidu, který vážně zasáhl i její babičku. 

Dlouho se dostávala do formy a přiznala, že ji trápily deprese. "Nedokázala jsem se odpoutat od všeho, co se dělo mimo kurt. Cítila jsem všechen smutek a zmatek okolo, což si na mně vybralo svou daň," uvedla tehdy.

Když už se zdálo, že našla cestu zpátky mezi elitu, v Miami vyřadila samá hvězdná jména jako grandslamové šampionky Emmu Raducanuovou, Sofii Keninovou, přehrála i světovou desítku Řekyni Marii Sakkariovou, přichází další velké zranění. 

Naopak na Alexandrovou čeká ve středečním čtvrtfinále Petra Kvitová, která si poradila s jinou Ruskou Varvarou Gračovovou. 

Zdroj