Hotová i mražená jídla od Petra Sogela. Na jeho firmě si covid vylámal zuby

5 měsíce starý 34

Jedno je jisté. Letošní Velikonoce budou vším jiným, jen ne tradičními svátky, jak je známe. „Protože možnosti návštěv budou omezeny, lidé se možná o to více budou věnovat vaření,“ domnívá se dvaašedesatiletý trutnovský podnikatel Petr Sogel. Netají přitom, že k této činnosti má velmi blízko. Jak by také ne, když jeho firma už více než dvacet let dodává zákazníkům hotová jídla.  

Petr a Adam Sogelovi | Foto: ad24.cz

„Tento pokrm sice v nabídce zatím nemáme, ale přesto si dovoluji poskytnout čtenářům recept na jeho přípravu. Jde o vajíčkovou pomazánku. Uvařená a oloupaná vejce opatrně rozpůlíme a vyjmeme žloutky. Ty pak rozmačkáme a umícháme s lučinou a hořčicí. Osolíme a přidáme nadrobno nakrájenou jarní cibulku a výhonky mladých kopřiv. Pepř podle chuti. Hmotu dáme do sáčku s ustřihnutým rohem a postupně plníme do rozkrájených vajíček,“ uvádí detaily.

Pak už však přecházíme k samotnému podnikání. Přestože se po studiu na ČVUT dal původně na dráhu architekta, shoda náhod v kombinaci s kulinářskou vášní ho nakonec přivedla k založení rodinné potravinářské firmy Expres menu. Společnost dodává na trh hotové pokrmy uvařené patentovanou metodou.

V současnosti jde o sto druhů trvanlivých pokrmů od různých druhů snídaňových kaší, přes polévky, přílohy, maso až po vegetariánské pokrmy. Veškerá nabídka je díky používání banánové, kukuřičné a rýžové mouky navíc přirozeně bezlepková, což činí pokrmy méně kalorickými a lépe stravitelnými. Přestože se velké obchodní řetězce už několikrát hlásily o odběr, firma se stále drží odbytu přes vlastní internetový obchod, resp. přes menší prodejny, jako jsou vybrané lékárny a obchody se zdravou výživou. Vše se vaří bez nechvalně známých „éček“. Jídlo však i tak vydrží podle autora nápadu až deset let bez skladování v chladu.

Podnikat začal prakticky hned po listopadu 1989, kdy firma, jejímž byl společníkem, odkoupila od města Trutnov dva historické domy. Po přestavbě na základě vlastního projektu vznikl ze starých budov hotel s moderní kuchyní. Ta však nebyla dostatečně vytížená, proto Petr Sogel přemýšlel o doplňkové činnosti.

Dopady pandemie

Tak se zrodil nápad na výrobu šokově zmražených jídel. V roce 2007 se podnikateli po konzultacích s odborníky z Vysoké školy chemicko-technologické podařilo vyvinout metodu konzervace tzv. kontinuálním tepelným procesem, díky kterému lze veškeré vyráběné pokrmy skladovat až do teploty + 30° C. Metoda, která nevyžaduje ani konzervanty, ani stabilizátory, byla natolik unikátní, že jako autor si o rok později podal patentovou přihlášku – a úspěšně, patent však získal po šesti letech zkoumání!

Společnost Expres menu vede spolu se synem Adamem a dalšími spolupracovníky. V rodinném podnikání spatřuje výhody i nevýhody. „Velkou předností je budování dlouhodobé strategie bez přehnaného tlaku na okamžité výsledky. Nevýhodou může být svazující pocit odpovědnosti vůči rodině při riskantních rozhodnutích, jako jsou například úvěry nebo větší investice,“ rozebírá dvě strany téže mince.

Společnost Expres menu je jednou ze šťastných gastronomických společností, kterým pandemie spíše pomohla. V roce 2020 dosáhla meziročního růstu tržeb o 25 procent, když prodej na internetu rostl ještě rychleji.

A co by Petr Sogel doporučil lidem, kteří teď také uvažují o vlastní podnikatelské dráze? „Jako nováček bych rozhodně volil podnikání v oblasti, kde lze výrobky nabízet přes internet,“ zní jeho jasný vzkaz.

Zdroj