Hra na schovávanou dopadla tragicky. Soused si dívku spletl se zlodějem a vystřelil

6 měsíce starý 22

Američtí policisté byli minulý víkend v ranních hodinách přivoláni k případu střelby, k němuž došlo ve městě Starks, které se nachází přibližně 400 km od New Orleans. Po příjezdu na místo našli mladou dívku na pozemku 58letého Davida Van Doylea. Měla střelné zranění na zadní straně hlavy, přesto se nacházela mimo ohrožení života. Záchranáři ji převezli do nemocnice, kde byla ošetřena a stabilizována, informuje BBC News. Později se ukázalo, že střílel sám Van Doyle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mezi oběťmi útoku u Dallasu je i tříletý chlapec. Řádění střelce nepřežily ani dvě školačky

Chybě majitele pozemku předcházela podle vyšetřovatelů nevinná aktivita dětí. „Několik mladistvých si hrálo venku na schovávanou a někteří z nich využili pozemek souseda,“ uvedli policisté. Van Doyle po zadržení sdělil, že zahlédl před domem stíny. Z toho důvodu si šel do domu pro zbraň. „Vrátil se zpátky ven, kde náhle spatřil postavy utíkající pryč z jeho pozemku, a v tu chvíli na ně začal střílet. Omylem zasáhl právě dotyčnou dívku,“ stojí v tiskové zprávě, o které se zmiňuje web NBC News.

Ozbrojeného muže následně zatkli a obvinili nejen z těžkého ublížení na zdraví, ale také ze čtyřnásobného případu závažného ohrožování střelnou zbraní i jejího nezákonného použití. Kancelář šerifa také dodala, že vyšetřování pokračuje. Rodina postřelené dívky webu 7KPLC News pravila, že dívka je v pořádku a ze svých zranění se léčí.

Ve státě Louisiana platí zákon „chraň si svůj vlastní pozemek“, díky němuž může být ospravedlněno použití prostředků, které mohou pachatele ohrozit na životě. Podmínkou takové možnosti je však situace, kdy majitel jedná v sebeobraně, předchází násilnému činu nebo čelí neoprávněnému vstupu nejen do domu či místa podnikání, ale i do vnitřku automobilu.

Zdroj