Hráče jsem v baru potkal náhodou. Poslal jsem je na hotel, tvrdí o skandálu Neumann z FAČR

2 týdny starý 6

Neumann, který patří mezi důležité muže českého fotbalu, tvrdí, že se na noční akci trojice českých reprezentantů nijak nepodílel. „V Olomouci jsem byl na večeři se svoji dcerou, která v Olomouci studuje, a s členem VV FAČR panem Nezvalem a jeho rodinou. Po večeři nás Nezvalovi odvezli do centra Olomouce, kde jsme šli do restaurace s kamarádem a jeho ženou. Poté jsme se s dcerou přesunuli společně do baru, kam dorazili i jmenovaní hráči,“ napsal v prohlášení.

Reaguje tak na fotografie, na nichž je v klubu Belmondo zachycen, jak drží za rameno útočníka Jana Kuchtu. Neumann si dle svých slov uvědomuje, že snímek nepůsobí pro veřejnost důvěryhodně, zdůraznil ale, že na místě byl ve svém volném čase. „Sám jsem inicioval odchod hráčů na hotel,“ dodal.

Trenér Jaroslav Šilhavý by se měl k incidentu vyjádřit na odpolední tiskové konferenci před utkáním, která začne v 16:45. Poté mužstvo absolvuje na Andrově stadionu trénink. Po zápase v Polsku Šilhavý Coufalovi vytkl, že před inkasovaným gólem u postranní čáry nezastavil následně centrujícího Nicolu Zalewského. Zadák West Hamu nechtěl riskovat třetí žlutou kartu v kvalifikaci, která by ho připravila o utkání s Moldavskem.

Český kouč bude muset vymyslet, kým zkušené hráče v sestavě nahradí. Zejména Coufal s Brabcem stabilně patřili do zahajovací jedenáctky a v poslední době pravidelně nastupoval i Kuchta.

Zdroj