Hrad neuspěl s trestním oznámením na Stehlíkovou

2 měsíce starý 19

Související

Marian Jurečka

Jurečka nevidí důvody, proč Zeman odmítl jmenovat Hladíka. Půjde za Fialou

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka nevidí žádné zásadní důvody, pro které prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí. Hladík je kompetentní, nespáchal nic nezákonného, není obviněn ani trestně stíhán, uvedl dnes Jurečka na twitteru. Večer České televizi (ČT) sdělil, že za nominací Hladíka dál stojí. O dalším postupu bude jednat v pátek odpoledne celostátní výbor KDU-ČSL. Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že vzal Zemanovo rozhodnutí na vědomí. O situaci bude s Jurečkou jednat, sdělil ČTK mluvčí vlády Václav Smolka.

Petr Hladík se sešel s prezidentem Milošem Zemanem. (4.1.2023)

Zeman má problém s jmenováním Hladíka ministrem

Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi KDU-ČSL Petru Hladíkovi, že má výhrady k jeho jmenování do funkce ministra životního prostředí a není v tuto chvíli připraven tak učinit. Hladík to řekl novinářům po dnešním jednání s hlavou státu na Pražském hradě. Má dojem, že Zemanovi výhrady, které vznesl, vysvětlil.

Více souvisejících

Miloš Zeman Džamila Stehlíková

Aktuálně se děje

před 17 minutami

Miloš Zeman

Hrad neuspěl s trestním oznámením na Stehlíkovou

Kancelář prezidenta republiky neuspěla s trestním oznámení na psychiatričku a bývalou ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům v televizním pořadu, kde na jaře zpochybňovala chod a fungování Hradu v době, kdy byl prezident Miloš Zeman nemocný. 

před 23 minutami

Vít Rakušan

Datové schránky napadli hackeři, přiznal Rakušan

Datové schránky v ČR napadli hackeři. Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na dnešní tiskové konferenci na dotaz ČTK uvedl, že při útocích nebyla dotčena bezpečnost uživatelů a dat. Systém je podle něj pomalejší, problémy jsou s přístupem ze zahraničí.

před 48 minutami

Ilustrační foto

Laboratoř potvrdila prasečí mor u dvou uhynulých prasat na Frýdlantsku

Prasečí mor potvrdila laboratoř u dalších dvou uhynulých divokých prasat nalezených na Frýdlantsku. V pondělí je našli v blízkosti Nového Města pod Smrkem na Liberecku, jedno v katastrálním území Ludvíkov a druhé v oblasti Lázní Libverda, řekl dnes ČTK ředitel Státní veterinární správy pro Liberecký kraj Roman Šebesta. Oba nálezy spadají do takzvaného pásma infekce, rozšiřovat ho ale zatím podle něj veterináři nebudou.

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie.

Kvůli výbuchu v dole na Karvinsku, kde v roce 2018 zemřelo 13 horníků, policie nikoho neobvinila

Policie nikoho neobvinila kvůli výbuchu v dole ČSM na Karvinsku v roce 2018, při kterém zemřelo 13 horníků. Neštěstí způsobil přírodní jev. Policie případ odložila. Šlo o výron metanu, mírný otřes a následné tři výbuchy v těsném sledu za sebou, vyplývá z výsledků práce mezinárodního vyšetřovacího týmu, který vznikl v lednu 2019. Novinářům to dnes řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

před 1 hodinou

důchody

Důchody čeká od roku 2025 změna, slibuje vláda

Důchodový systém v Česku by se mohl proměnit od roku 2025. Novelu důchodového zákona, která by měla penze reformovat, plánuje ministerstvo práce vládě poslat letos v září. S důchodovou normou má resort předložit i novelu o sociálním pojištění. Také ta má začít platit v roce 2025. Vyplývá to z legislativního plánu vlády na letošní rok. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) už dřív řekl, že návrh reformy připraví letos. Opakovaně také uvedl, že rodičům by důstojný důchod z veřejného systému měla zaručit výchova dětí a bezdětní by si měli na stáří víc spořit.

před 1 hodinou

Harry a Meghan v novém dokumentu z produkce Netflix.

Britský princ Harry tvrdí, že ho jeho bratr William napadl

Britský princ Harry ve své autobiografické knize popisuje, jak byl fyzicky napaden svým starším bratrem Williamem, princem z Walesu. Stalo se tak v době, kdy se vztah obou bratrů rozpadl kvůli Harryho manželství s herečkou Meghan Markleovou, napsal list The Guardian. Kniha nazvaná Spare (Náhradník) má vyjít příští týden. 

před 2 hodinami

Alexander Dubček hovoří k lidem během sametové revoluce.

Dubček se ujal moci před 55 lety. Byl symbolem, nikoliv hybatelem reforem pražského jara

Před 55 lety, 5. ledna 1968, se funkce prvního tajemníka ÚV KSČ ujal Alexander Dubček. Výměna nejvyššího představitele strany, která v té době držela již téměř dvě desetiletí mocenský monopol v zemi, umožnila zahájení pokusu o reformu československé státně-socialistické diktatury, jež se do historie zapsal jako pražské jaro. Dubček se pro mnohé stal jeho hlavní tváří, přestože ve skutečnosti nebyl hlavním iniciátorem liberalizačních změn.

Aktualizováno před 2 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan vyzývá Putina k jednostrannému příměří na Ukrajině

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v telefonickém rozhovoru se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem řekl, že úsilí o mír na Ukrajině by podpořilo jednostranně vyhlášené příměří a také vize spravedlivého řešení. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na kancelář tureckého prezidenta. Erdogan by měl hovořit také s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

před 2 hodinami

Sjezd KDU-ČSL

Zemanovo nejmenování Hladíka vadí lidovcům. Ministry vybírá premiér, připomínají

Ministry podle Ústavy ČR vybírá premiér, ne prezident. Na středeční rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí tak dnes reagovali krajští představitelé KDU-ČSL oslovení ČTK. Více se k situaci s ohledem na páteční jednání celostátního výboru KDU-ČSL většinou nechtěli vyjadřovat.

před 2 hodinami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pražská policie obvinila kouče, na několika ženách se měl dopustit sexuálního nátlaku

Pražští kriminalisté obvinili pětapadesátiletého neakreditovaného kouče ze sexuálního nátlaku, kterého se podle nich dopustil minimálně na sedmi ženách. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky vězení, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Violeta Siřišťová. Podle jejích dřívějších informací muž zneužil svého postavení kouče a žádal po ženách obnažování či pohlavní styk. Policisté zároveň vyzývají další případné poškozené, aby se jim přihlásily.

Aktualizováno před 2 hodinami

Andrej Babiš u soudu

Státní zástupce navrhl Babišovi nejvyšší možnou podmínku a trest deset milionů

Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhl pro bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou tříletou podmínku s odkladem na pět let. Pro oba chce také peněžité tresty, Babišovi navrhl trest ve výši deseti milionů korun, Nagyové 500.000 korun. Nagyová se podle Šarocha dopustila dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, Babiš pak pomoci k dotačnímu podvodu. 

Aktualizováno před 2 hodinami

Tisíce lidí začaly již za tmy přicházet do Vatikánu na pohřeb Benedikta XVI.

Živě Sledovali jsme živě: Vatikán pohřbil emeritního papeže Benedikta XVI.

Na vatikánském Svatopetrském náměstí dnes skončila zádušní mše za emeritního papeže Benedikta XVI., který zemřel 31. prosince ve věku 95 let. Smuteční obřad, kterému přihlíželo na 50.000 věřících, vedl nynější papež František. Zesnulý bude nyní uložen do hrobky v kryptě Svatopetrské baziliky, tento obřad se již odehrává mimo zraky veřejnosti.

Aktualizováno před 2 hodinami

Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto

Německo znepokojuje subvarianta koronaviru XBB.1.5. Umí obcházet imunitu

Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach vyjádřil znepokojení nad novým podtypem koronavirové varianty omikron. Aktuálně se šířící forma viru SARS-CoV-2 označovaná jako XBB.1.5 souvisí s rostoucím počtem hospitalizací na severovýchodě USA. Lauterbach uvedl, že Berlín situaci pozorně sleduje, uvedla dnes agentura Reuters.

před 2 hodinami

Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto

Čínské varianty koronaviru jsou i v Evropě, potvrdil SZÚ

Varianty koronaviru, které se v současné době šíří v Číně, jsou i podle informací na webu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) i v Evropě, takže imunitu jejích obyvatel neohrožují. Evropské úřady proto neočekávají, že bude mít situace v Číně dopady na epidemiologickou situaci. SZÚ ale doporučuje cestující z Číny mající příznaky nákazy testovat.

před 3 hodinami

Česká televize

Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?

V opravdu horké fázi se již nachází kampaň před prezidentskými volbami, v nichž si občané vyberou nástupce současné hlavy státu Miloše Zemana. Oficiálně už začala i série mediálních debat devítky kandidátů, z nichž někteří však již avizují svou neúčast v řadě diskuzí.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Studie: Českou ekonomiku čeká letos recese způsobená energetickou krizí a inflací, HDP klesne o 1,1 procenta

Českou ekonomiku čeká letos recese způsobená energetickou krizí a inflací, hrubý domácí produkt klesne o 1,1 procenta. Uvádí to studie společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. Podle studie letos znovu klesnou reálné mzdy, nezaměstnanost by ale měla zůstat na současné úrovni. Hospodářský pokles také ohrožuje dodržení schodku státního rozpočtu plánovaného na 295 miliard korun. Deloitte přitom upozorňuje, že už nyní je státní hospodaření mimo udržitelný kurz.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

V Česku loni klesl počet bankrotů firem i podnikatelů

V loňském roce bylo v Česku vyhlášeno 700 bankrotů společností, o 41 méně než o rok dříve. Tehdy byl ale jejich počet nejvyšší od roku 2017. Počet bankrotů podnikatelů loni klesl meziročně o 1176 na 5135, což je nejmenší číslo od roku 2013. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.

před 4 hodinami

Danuše Nerudová (důchodová komise)

Nejvíce transparentní je podle TI kampaň Nerudové, nejméně kampaň Zimy

Nejprůhlednější kampaň z devíti prezidentských adeptů má podle hodnocení české pobočky protikorupční organizace Transparency International bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Nejméně transparentní je kampaň někdejšího rektora Karlovy univerzity Tomáše Zimy, který v hodnocení prakticky propadl. Organizace to dnes uvedla ve zprávě na svém webu.

před 5 hodinami

Úřad doměřil pěti firmám daň za reklamu na Čapím hnízdě

 Pěti firmám z holdingu Agrofert doměřila Finanční správa daň za to, že si před lety zadaly reklamu na farmě Čapí hnízdo, uvedl server iROZHLAS.cz. Názvy firem ani výši částek úřad s ohledem na neveřejnost daňového řízení nesdělil. Agrofert patřící do svěřenských fondů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se proti rozhodnutí odvolal. Podezření na daňové úniky v takzvané reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo vyšetřovala policie, která loni případ pravomocně odložila.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj