Hrdinský počin třináctiletého chlapce. Únosce své mladší sestry trefil prakem do hlavy

6 měsíce starý 24

„Podezřelý vstoupil z lesa na zahradu a zezadu zamířil k holčičce. Následně ji popadl, jako to vídáte ve filmech, rukou jí zakryl ústa a druhou chytil kolem pasu. Snažil se ji odtáhnout,“ popsal poručík John Grimshaw z michiganské státní policie webu UpNorthLive.

ČTĚTE TAKÉ: Bizarní úkryty překupníků drog: Jeden se schoval v sušičce, další pod prostěradlo

Svědkem všeho byl i její třináctiletý bratr, který neváhal a z domu přispěchal na pomoc. Vytáhl prak a útočníka střelil do hlavy, informoval o incidentu americký web Newsweek. Dívce se poté z mužova sevření podařilo vyprostit. „Začala utíkat a sourozenec znovu vystřelil. Tentokrát zasáhl podezřelého do hrudi. Muž pak z místa uprchl,“ dodal Grimshaw. Rodina ihned kontaktovala policii.

Vyšetřovatelé útočníka vypátrali v nedaleké čerpací stanici, napsal web ABC News. K jeho identifikaci výrazně pomohla zranění, která mu chlapec způsobil prakem.

Policisté zjistili, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka z Alpeny. Byl vzat do vazby, kde se měl přiznat k plánu dívce ublížit. Vzápětí byl obviněn z pokusu o únos, pokus o těžké ublížení na zdraví, z napadení a z ublížení na zdraví, shrnul web ABC News.

Kauce byla stanovena v přepočtu na více než tři miliony korun. Soudní jednání se má konat 17. května, informovala policie. Jméno podezřelého nezveřejnila.

Zdroj