Hřib jako Avenger. Pražský primátor zahájil Comic Con v převleku Iron Mana

3 měsíce starý 88

Comic Con, oblíbená událost fanoušků filmů, her, komiksů, knih a dalších věcí spojených primárně se sci-fi a fantasy, se ani potřetí v historii Česka neobešla bez účasti pražského primátora. Zdeněk Hřib stejně jako uplynulé dva ročníky opět vystoupil během zahajovacího ceremoniálu a opět tématicky.

Moderátoři večera Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová na pódium mezi jinými pozvali osobu, která je podle nich milovníkem hamburgerů i fanouškem technologií. Následně se v oblaku kouře za ikonické hudby od skupiny AC/DC objevil Hřib v obleku Iron Mana, jedné z nejproslulejších postav filmových Avengers.

„Musím se přiznat. Nejsem Iron Man,“ pronesl údajný superhrdina. Poté si s pomocí asistentky sundal kryt masky a odhalil se fanouškům jako pražský primátor. Bylo patrné, že jakýkoliv pohyb v obleku byl velmi obtížný. V krátkém proslovu poděkoval fanouškům, že opět přišli, ale připomněl také současné události na Ukrajině.

Poté Hřib na chvíli odešel a na pódium se vrátil po několika minutách, aby společně se zahraničními hereckými hvězdami, spisovateli a tvůrci komiksů či cosplayery oficiálně zahájil třetí ročník Comic Conu v Praze přestřižením symbolické pásky.

Hřib jako Jedi i hologram z Červeného trpaslíka

Hřib Comic Con v tématickém převleku již zahajoval v předešlých letech. V únoru 2020, tedy krátce před příchodem pandemie koronaviru do Česka, odstartoval premiérový Comic Con coby rytíř Jedi ze ságy Star Wars.

V loňském roce na pódium přišel opět v hábitu rytíře Jedi, ale následně jej shodil a ukázal se jako hologram Arnold J. Rimmer z populárního britského sitcomu Červený trpaslík. Měl písmeno „H“ na čele, brýle, fajfku a tričko s nápisem „Dejme kyši šanci“. Jeho kostým tehdy fanoušci ocenili velkým aplausem, což učinili i tentokrát.

Hřib později na dotaz CNN Prima NEWS řekl, že je fanouškem tohoto seriálu. „Červený trpaslík je super seriál,“ zmínil primátor. Vystoupit jako jedna z ústředních postav seriálu se ale rozhodl i z jiného důvodu. „Chtěli jsme to trochu odlehčit po minulém vystoupení ve stylu Star Wars,“ řekl.

V Praze jsou Lambert a další herecká esa

Letošní Comic Con byl kvůli koronaviru odsunut. Původně se měl konat již v únoru, ale přírůstky nakažených zkraje roku jej posunuly až na konec dubna.

Třetího ročníku se účastní i některé herecké hvězdy ze zahraničí. Patří mezi ně například francouzský herec Christopher Lambert známý díky slavnému snímku Highlander, představitel mnoha záporných rolí Julian Glover nebo Bernard Hill, který proslul rolemi v trilogii Pán Prstenů či věhlasném Titanicu.

Zdroj