Hrozí velmi silné bouřky, naprší až 50 milimetrů, varovali meteorologové

1 týden starý 7

Bouřka v Praze v noci na středu Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Hrozí velmi silné bouřky, naprší až 50 milimetrů, varovali meteorologové

„Fronta bude zvolna postupovat přes naše území k východu a přinese v pátek v odpoledních a večerních hodinách velmi silné bouřky, místy doprovázené přívalovými srážkami. Bouřky v průběhu noci na sobotu budou slábnout a přecházet do vydatnějších dešťů. Srážky budou pozvolna slábnout během sobotního dopoledne,” uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Velmi silné bouřky hrozí v Praze, na Vysočině, v Jihočeském a částech Středočeského, Plzeňského, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Silné bouřky s úhrny kolem 30 milimetrů se mohou objevovat ve zbytku Čech s výjimkou Karlovarského kraje a rovněž v některých oblastech Jihomoravského kraje.

Vzestupy hladin meteorologové očekávají v Jihočeském a částech Plzeňského a Jihomoravského kraje a rovněž na většině území Vysočiny, a to zejména v noci z pátku na sobotu.

Až do zítřejšího večera platí v částech Ústeckého a Libereckého kraje varování před vysokými teplotami. Na většině území s výjimkou jihozápadních a severovýchodních oblastí pak do odvolání platí výstraha před nebezpečím vzniku požárů v souvislosti se suchem.

Mění se ÚZEMNÍ PLATNOST #vystrahy na NEBEZPEČNÍ POŽÁRŮ.
Beze změny zůstává výstraha před vysokými teplotami.
Nově přibývá výstraha před (VELMI) SILNÝMI BOUŘKAMI a na POVODŇOVOU BDĚLOST s platností od zítřka 12:00.
Více na výstražném webu ČHMÚ zde: https://t.co/bfR8i8K5gv pic.twitter.com/G0vQmaXYNT

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) June 23, 2022

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj