HTC Desire 22 Pro. Bývalý taiwanský gigant vyrukoval s Viverse telefonem, hardware jsme však čekali výkonnější

5 měsíce starý 102

Taiwanský výrobce HTC po delší době oznámil svůj další smartphone, který je určen pro zobrazování obsahu z metaverse systému Viverse. I přes honosný název se však bavme spíše o modelu střední třídy, který však má několik es v rukávu.

HTC Desire 22 Pro je celoplastový smartphone s odolností IP67 o rozměrech 166 ×77 × 9,4 milimetru, který váží 206 gramů. Telefon se bude nabízet ve dvou základních variantách - ve zlaté (Wave Gold) a v černé (Starry Night).

Klepněte pro větší obrázek
HTC Desire 22 Pro je navržen ke spojení s VR brýlemi HTC Vive Flow

Zobrazování zajišťuje 120Hz 6,6" displej s poměrem stran 20:9 a rozlišením 2 412 × 1 080 pix. Před vnějšími vlivy jej chrání sklo Gorilla Glass neznámé generace. Na zádech je připraven trojitý fotoaparát. Hlavní 64Mpx foťák doplňuje 5Mpx širokáč a pětimegapixelový snímač, který bude důležitým doplňkem pro portrétové focení. Maximální rozlišení nahrávaných videí je Full HD, stabilizace je pouze digitální. Selfie má rozlišení 32 megapixelů a světelnost F2.0.

Nevyměnitelná baterie má kapacitu 4 520 mAh, přes USB-C ji dobijete kabelem maximálním výkonem 18 Wattů, poměrně překvapivě se dostalo i na bezdrátové a reverzní bezdrátové dobíjení dle standardu Qi. Na bocích telefonu najdete čtečku otisků prstů i šuplík pro dvě nanoSIM karty s pozicí pro microSD.

Výkon telefonu zajišťuje Snapdragon 695, tedy 5G čipset střední třídy. Doplňuje jej 8GB operační paměť a 128GB interní úložiště. Trojpásmovou GPS ve výbavě doplňuje dvoupásmová Wi-Fi, NFC a Bluetooth 5.1, přes nějž spárujete telefon s brýlemi Vive Flow. Uvnitř telefonu běží Android 12, jehož součástí bude i peněženka Vive Wallet, která poslouží jako úložiště kryptoměn. Cenu telefonu ani případný start prodejů v Česku zatím neznáme. Víme jen to, že HTC ke každému prodanému telefonu přidá exkluzivní NFT dárek.

Představení smartphonu HTC Desire 22 Pro:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Zdroj