Hudební festivaly v Česku PŘEHLEDNĚ: Kde vás letos roztančí domácí i zahraniční hvězdy?

3 měsíce starý 62

Dvouletý hlad po kulturních akcích, včetně hudebních festivalů, Češi loni částečně utišili, letos se však konečně mohou těšit na akce bez jakýchkoliv omezení. Pořadatelé si pro fanoušky nejrůznějších žánrů muziky připravili pestrý program, který se neskládá pouze z vystoupení tuzemských a zahraničních špiček ve svém oboru, ale také doprovodných akcí. Na co se můžete letos v létě těšit?

Nejvyhlášenější festivaly v tuzemsku

Rock for People

 • Místo: Hradec Králové
 • Termín: středa 8. 6. 2023 – neděle 11. 6. 2023
 • Žánr: rock

Jeden z největších (nejen) rockových festivalů v Česku – Rock for People – letos oslaví již 27. ročník. Akce v Parku 360, která každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků, se pyšní hvězdným repertoárem, v němž ani letos nemohou chybět špičky svého oboru. Do Hradce Králové se letos sjedou kapely jako Slipknot, Muse, Billy Talent, Hollywood Undead, Simple Plan, Papa Roach, I Privail nebo 1975. Za interprety se představí oblíbený Machine Gun Kelly nebo Sueco.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bubeník Vypsané fiXy měl nehodu, sanitka ho převezla do nemocnice

Ochuzeni nebudou ani příznivci tuzemské tvorby. Na jedno z pódií se postaví například Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Tata Bojs nebo Václav Neckář & Bacily. Organizátoři si pro návštěvníky mimo jiné připravili i bohatý doprovodný program – ať už se jedná o divadelní a taneční vystoupení, AZ Kvíz s Alešem Zbořilem, Terapii sdílením LIVE nebo hokejové MS očima komentátorů.

Vstupenky jak na samotný festival, tak do kempů mizí skutečně rychle. Aktuálně klasickou čtyřdenní vstupenku zakoupíte za 3 790 korun, je však pravděpodobné, že lístky s blížícím se festivalem podraží. Jednodenní vstupenka zájemce vyjde na 2 190 korun.

Metronome Festival

 • Místo: Praha
 • Termín: středa 21. 6. 2023 – sobota 24. 6. 2023
 • Žánr: multižánrový

Pražské výstaviště bude hostit již šestý ročník metropolitní hudební události. Mezi největší hvězdy se letos zařadili Jamiroquai, M83, Moderat, Aurora, Tove Lo, Editors, Zaz nebo White Lies. Metronome Prague nabídne více hudebního programu než doposud a otevírá se i novým hudebním žánrům.

Návštěvníci se mohou těšit na čtyři venkovní́ a tři vnitřní́ scény, 80 vystoupení a více než 300 účinkujících. Mimo to organizátoři rozšířili nehudební program, který sjednocuje heslo „odvaha“. Návštěvníky budou čekat živé podcasty, venkovní instalace, filmové produkce, speciální programy pro děti, divadla, workshopy a mnohé další. K největším tahákům bude podle organizátorů patřit unikátní realizace ikonického Vetřelce umělce H. R. Gigera, kterou připravila ve spolupráci s Metronome Prague Alšova jihočeská galerie.

Cena vstupenek začínala při spuštění prodeje na 2 190 korunách, nyní si mohou zájemci třídenní lístek pořídit za 3 590 korun. Jednodenní vstupné kromě zahajovacího dne, kdy se mohou návštěvníci těšit na vystoupení například Davida Kollera za 690 korun, vychází na 2 290 korun.

Masters of Rock

 • Místo: Vizovice
 • Termín: čtvrtek 13. 7. 2023 – neděle 16. 7. 2023
 • Žánr: rock, metal, punk

Mezinárodní rockový open air festival Masters of Rock proběhne jako každý rok v městečku Vizovice. Na 19. ročník si organizátoři pro návštěvníky připravili celou plejádu uznávaných umělců. Mezi největší hvězdy takřka 40 kapel z 10 zemí se řadí Within Temptation, Amon Amarth, Kreator, Airbourne nebo Soulfly.

Do konce května mohou zájemci pořídit celofestivalovou vstupenku za 2 850 korun, následně se cena bude navyšovat. Ten, kdo by si chtěl užít hudební nálož pouze v jediný den, může zakoupit denní vstupenku za 1 300 korun, i zde však cena platí pouze do konce května nebo vyprodání limitované edice.

Colours of Ostrava

 • Místo: Ostrava
 • Termín: středa 19. 7. 2023 – sobota 22. 7. 2023
 • Žánr: multižánrový

Jubilejní 20. ročník letos slaví jeden z nejoblíbenějších festivalů v České republice – Colours of Ostrava. V Dolních Vítkovicích se před desítkami tisíc hudebních nadšenců letos představí hvězdy jako Macklemore, One Republic, Ellie Goulding, Naill Horan, Burna Boy a mnoho dalších.

Během čtyř dnů si návštěvníci užijí více než sto domácích i zahraničních interpretů, připraveno pro ně bude 19 scén. Stejně tak organizátoři pečlivě naplánovali doprovodný program, včetně besed, workshopů, filmů, divadelních a tanečních představení – celkem si mohou návštěvníci užít více než 350 doprovodných bodů.

Za celofestivalovou základní vstupenku zájemci utratí 4 190 korun, jednodenní lístek podle výběru vystupujících interpretů je možné pořídit za 2 990 korun.

Let It Roll

 • Místo: Milovice
 • Termín: čtvrtek 3. 8. 2023 – sobota 5. 8. 2023
 • Žánr: drum & bass

Letošní již 21. ročník open air drum&bassového festivalu Let It Roll se uskuteční jako už od roku 2015 tradičně na letišti v Milovicích. Vstup je umožněn pouze návštěvníkům starším 18 let. Ti si užijí program s hvězdami, jako jsou Chase & Status, Sub Focus, Fox Stevenson, Koven, Modestep, Andromedik nebo Andy C. Na festivalu každoročně vystupují stovky českých i zahraničních DJs včetně těch největších jmen aktuální drum&bassové scény.

Organizátoři mimo domlouvání hudebních es myslí i na životní prostředí. Od roku 2014 zavedli vratné kelímky, v roce 2019 přistoupili ke zrušení používání jednorázových plastových brček a v roce 2021 zavedli třídící linku přímo na místě festivalu. Chlubit se mohou i dechberoucími stagemizahajovací show či nabitým doprovodným programemVstupenky zájemci aktuálně pořídí za 3 300 korun, otálet by však příliš neměli. Loni se festival zcela vyprodal.

Brutal Assault

 • Místo: Jaroměř
 • Termín: středa 9. 8. 2023 – sobota 12. 8. 2023
 • Žánr: metal

Open air Brutal Assault se koná u Jaroměře v prostoru vojenské pevnosti Josefov. Vystoupí tradičně kolem sta kapel, například Napalm Death, Converge, Deicide, Dismember, In Flames, Terror či Meshuggah.

Letos organizátoři připravili i speciální projekt – Brutal KIDS. Ti návštěvníci, kteří by s sebou chtěli vzít děti, mají jedinečnou příležitost. „Brutal KIDS bude nabízet spoustu zajímavých aktivit. Dětský koutek bude fungovat jako vzdělávací v oblasti ekologie a životního prostředí, umožní dětem nakouknout do světa tvoření i sportu, ale i do míst, kam se běžný návštěvník nepodívá, a sice do zázemí festivalu,“ lákají.

Návštěvníci si během čtyř dní užijí hudební show na čtyřech pódiích, připraven je pro ně také experimentální klub KAL s absinth barem, umělecké galerie, výstavy nebo horor kino. Do konce května zájemci pořídí celofestivalovou základní vstupenku za 4 550 korun.

Letní hudební festivaly v Česku

Votvírák

 • Místo: Milovice
 • Termín: pátek 16. 6. 2023 – neděle 18. 6. 2023
 • Žánr: multižánrový

Největší multižánrový festival v České republice nabídne jako každoročně na letišti v Milovicích to nejlepší z české a slovenské hudební scény. Návštěvníci se mohou těšit na zástupce různých žánrů – rock, pop, hip hop nebo house. Vystoupí například Lucie, Chinaski, Škwor, Buty, Pokáč, Jaroslav Uhlíř, UDG, Yzomandias, Ektor, Smack, 58G a desítky dalších.

V rámci vstupenek je letošní 15. ročník Votvíráku k návštěvníkům nejpříznivější. Základní celofestivalový lístek vyjde na 840 korun.

Mighty Sounds

 • Místo: Tábor
 • Termín: pátek 23. 6. 2023 – neděle 25. 6. 2023
 • Žánr: punk, hardrock, raggae, ska, indie rock, punkrock

Festival Mighty Sounds se uskuteční tradičně na letišti v Táboře. Vystoupí například Rancid, Dub FX, Enter Shikari, Hatebreed, The Interrupters, Black Flag nebo Skywalker. Každoročně v programu organizátoři návštěvníkům představují více než 130 interpretů, kteří zahrají na pěti živých a čtyřech DJských stagích.

ČTĚTE TAKÉ: Dražší kino i koncerty? Podpásovka, stěžují si zástupci kultury na Stanjuru. Hrozí rušením akcí

Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další.

Celofestivalová vstupenka zájemce vyjde na 3 290 korun. Jednodenní lístek mohou lidí pořídit buď za 2 090 nebo 2 490 korun, záleží, který den si zvolí.

Vysočina fest

 • Místo: Jihlava
 • Termín: čtvrtek 6. 7. 2023 – sobota 8. 7. 2023
 • Žánr: multižánrový

Již 9. ročník Vysočina festu se uskuteční v jihlavském Amfiteátru. Vystoupí hudební kapacity jako například The Rasmus, Chinaski, Rybičky 48, Olympic, Traktor, Walda Gang, Jelen, MIG 21, Vašo Patejdl, Mirai, Trautenberk, Yzomandias & Nik Tendo, Viktor Sheen nebo Calin. Ačkoliv organizátoři lákají i na doprovodný program, blíže ho dosud nepředstavili. Třídenní vstupenku mohou zájemci pořídit za 2 333 korun. Jednodenní lístek do 5. července zakoupí za 850 korun.

Hrady CZ

 • Místo: hrady Točník–Žebrák, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz
 • Termín: pátek 14. 7. 2023 – sobota 2. 9. 2023
 • Žánr: multižánrový

Festivalu Hrady CZ se tradičně uskuteční na významných českých a moravských historických památkách v osmi krajích České republiky. Mezi prvními oznámenými headlinery se objevily skupiny Kabát, Kryštof a Mirai. Návštěvníci se však mohou těšit na více než deset dalších vystupujících, například Majka Spirita, No Name, Skyline nebo Tomáše Kluse.

Do konce května mají zájemci možnost pořídit základní vstupenku na dvoudenní festival za 1 550 korun, do konce června se pak částka zvedne o dvě stě korun. Jednodenní vstupenka se pak pohybuje mezi 800 až 900 korunami.

Sázava Fest

 • Místo: Sázava
 • Termín: čtvrtek 20. 7. 2023 – sobota 22. 7. 2023
 • Žánr: multižánrový

Sázavafest bude probíhat v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Vystoupí například Kryštof, Mirai, Chinaski, Dymytry, Jelen, Michal David, Verona nebo Katarína Knechtová. Z původní jednodenní akce v roce 2001 se za roky stala událost, která během tří dnů návštěvníkům nabízí několik scén a desítky zajímavých interpretů.

Zájemcům festival může nabídnout nejrůznější žánry: world music, rock, pop, reggae, ska, jazz, blues, dance, hip hop a mnoho dalších. Připraven je i bohatý doprovodný program, včetně divadla, filmu nebo i autorského čtení. Celofestivalová vstupenka je nyní k prodeji za 2 790 korun, jednodenní lístek bude k prodeji až na místě.

Benátská!

 • Místo: Liberec
 • Termín: čtvrtek 27. 7. 2023 – neděle 30. 7. 2023
 • Žánr: multižánrový

Festival Benátská! s Impusem proběhne v Liberci v areálu Vesec. Vystoupí ti nejlepší z české a slovenské hudební scény, například Jaromír Nohavica, David Koller, Lenka Filipová, Katarina Knechtová, Horkýže slíže, Harlej, Mirai, Yzomandias, Viktor Sheen, nebo dorazí také anglický rockový zpěvák Chris Norman. Organizátoři slibují i bohatý doprovodný program, dosud na něm však pracují. Celofestivalovou vstupenku mohou zájemci zakoupit za 1 990 korun, jednodenní pak od 1 090 do 1290 korun.

TrutnOFF Festival

 • Místo: Trutnov
 • Termín: čtvrtek 17. 8. 2023 neděle 20. 8. 2023
 • Žánr: multižánrový

Festival Trutnoff se vrací po sedmi letech znovu na Bojiště v Trutnově, kde se konal naposledy v roce 2016. Vystoupí například Laibach, The Rumjacks, Andrew Tosh, Therapy?, Asian Dub Foundation, Monkey Business, Visací Zámek, Michal Prokop & Framus Five, Robert Křesťan a Druhá Tráva a další. Aktuálně celofestivalovou vstupenku zájemci pořídí za 1 800 korun.

Mácháč

 • Místo: Doksy
 • Termín: pátek 18. 8. 2023 – sobota 19. 8. 2023
 • Žánr: house a techno

Na pláži Klůček v Doksech u Máchova jezera se uskuteční festival Mácháč. Vystoupí hvězdy housové a techno scény, například R3hab, Morten, Anfisa Letyago, Kölsch, James D, Woo York nebo TNT. Historicky Mácháč patří k nejzásadnějším tanečním open air festivalům v Česku. Festival má jedinečnou atmosféru, oprávněně se stal nejnavštěvovanější akcí elektronické taneční hudby v tuzemsku. Dosud je jediným festivalem, který má hlavní stage umístěnou přímo na vodě.

Základní dvoudenní vstupenka zájemce aktuálně vyjde na 1 890 korun. Jednodenní lístek je možné pořídit za 1 390 korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: „Tichý zabiják“ si vzal legendárního hudebníka Rourkea. Laskavá a krásná duše, truchlí přátelé

Specifické festivaly

Prague Proms

 • Místo: Praha
 • Termín: středa 21. 6. 2023 – neděle 24. 9. 2023
 • Žánr: filmová a klasická hudba, jazz

Hudební maraton festivalu Prague Proms bude zahájen v červnu 2023 a během letních měsíců představí několik netradičních koncertů. Mezinárodní hudební festival vznikl v roce 2005 a každoročně nabízí svým posluchačům nepřeberné množství koncertů rozmanitých žánrů. Za celou dobu své existence si návštěvníci vyslechli stovky hudebních produkcí a mohli se osobně setkat s neuvěřitelným počtem jak domácích, tak světových umělců.

I letos se mohou zájemci těšit na mimořádné zážitky. I proto, že Český národní symfonický orchestr, který na festivalu pravidelně vystupuje, slaví v tomto roce třicet let své působnosti. Zřejmě jednou z nejočekávanějších událostí bude Eastwood Symphonic v Obecním domě. „Melodiemi z filmů Clinta Eastwooda vzdáme, spolu s jeho synem Kylem Eastwoodem, hold tomuto světovému herci,“ uvádí organizátoři. Ceny vstupenek se liší podle programu.

Beats for Love

 • Místo: Ostrava
 • Termín: středa 5. 7. 2023 – sobota 8. 7. 2023
 • Žánr: elektro

Festival elektronické hudby Beats for Love se uskuteční v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníkům se představí například Deadmau5, Hardwell, Tiësto, Sub Focus, Wilkinson, Sigma, Netsky či Koven. Zaujme i svým charitativním přesahem.

„Vznikla Beats for Charity, která se stala nedílnou součástí velkolepého projektu, který nejen že každoročně do Ostravy přiváží ty nejlepší umělce z celého světa, ale prostřednictvím této aktivity zároveň pomáhá potřebným lidem z Moravskoslezského kraje,“ vysvětlují organizátoři. Celodenní základní vstupenku zájemci pořídí za 2 690 korun, jednodenní pak od 1 190 do 1 490 korun.

Frontline Festival

 • Místo: Praha
 • Termín: pátek 21. 7. 2023 – sobota 22. 7. 2023
 • Žánr: rap

Mezi největší rapové události v České republice patří Frontline Festival. Ten se uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích. Ze zahraničí přijedou například Jme, SL nebo P Money, vystoupí i hvězdy československého rapu, například Yzomandias & Nik Tendo, Smack, 58G, Hugo Toxxx nebo Dollar Prync. Vstupenka na celý festival zájemce vyjde na 1 475 korun.

Zdroj