Humor ruského Sputniku: Havla vozili jako opici v kleci, Vystrčil je lívanec

3 měsíce starý 11

Vladimir Putin. | FOTO: Pixabay/stux

Kremelský web Sputnik News ve své české mutaci (24. srpna) opět prokázal svérázný smysl pro humor. Posbíral na sociálních sítích anonymní urážky předsedy senátu Miloše Vystrčila, také Václava Havla a hned to předložil čtenářům.

Putinovský režim nemá rád, když někdo připomene protiprávní anexi ukrajinského Krymu. Jedním z nástrojů propagandy je také zesměšnění protivníka. Teď se do toho v nepodepsaném článečku dali na Sputniku důkladně.

Dále čtěte

 FORUM 24 (FORUM 24)

Vracíme Čechům noviny. Předplaťte si Týdeník FORUM

číst článek »

Na úvod: „Předseda senátu Miloš Vystrčil se pochlubil, jak se účastní oslav 30. výročí nezávislosti Ukrajiny a summitu Krymská platforma. Stačilo málo a byl lidem k smíchu. ‚Poměrně dlouhou neformální rozmluvu s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským jsme zakončili potvrzením vzájemné podpory a společným selfie,‘ uvedl v popisku ke společnému snímku předseda senátu.‘ Sledující své emoce z tohoto ‚výtvoru‘ neskrývali.“

Ono „lidem“ znamená sbírku anonymů na sociálních sítích. Velmi reprezentativní.

Takže se tam dočteme (bez jazykových úprav pozn. red.):

„Nevím, jestli se smát nebo brečet,“ napsal Kat Mydlář.

„Snad od tebe něco nechytil, debile,“ vyslovil se sledující s nickem Älg.

„…má vůbec předseda zbytečného Senátu mandát na dělání zahraniční politiky?? Nehledě na to, že dělá ČR akorát ostudu!!“ neskrývá své rozhořčení Eddie Pepa.

„Tak Ukrajinec, Tchajwanec nebo lívanec? Už v tom mám bordel“ vysmál se Vystrčilovi Kávovar.

Dále čtěte

FORUM 24 (archiv)

Oligarcha i pandemie ohrožují svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

číst článek »

„Miloš Vystrčil je Čech, Miloš Vystrčil je Tchajwanec, Miloš Vystrčil je Ukrajinec, Miloš Vystrčil je světoobčan, Miloš Vystrčil je Všudybyl, Miloš Vystrčil je Všechnoznal, Miloš Vystrčil Politik, Miloš Vystrčil je Unavený a měl by si odpočinout v Kroměříži, tam se odpočívá,“ napsal ve své reakci Vladislav.

Za další porci výsměchu předseda senátu může poděkovat svému stranickému kolegovi, místopředsedovi sněmovního bezpečnostního výboru Pavlu Žáčkovi.

„Předseda Senátu Miloš Vystrčil se dnes po svém emotivním projevu v ukrajinském parlamentu dočkal podruhé bouřlivého potlesku stojících poslanců Verchovne rady. Prezentoval naše zkušenosti s anexí části území po Mnichovské dohodě 1938 a s okupací ze srpna 1968,“ uvedl Žáček a sdílel fotografie Vystrčila.

Pod tímto statusem uživatelé porovnali předsedu senátu s Havlem v USA.

„Havla vozili po světě jako opici v kleci, když přijede cirkus s panoptikem, je to zábava,“ napsala Angelique.

„‚Jsem Ukrajinec‘ zaskřehotal svým silným mužným hlasem a s gesty vítězství vyčkal, až poslance přejdou mrákoty a sálem se rozlehne mohutný aplaus,“ utahuje si z předsedy senátu Ivo Tesař.

Sputnik má své čtenáře, kteří se hned přidali. Citujeme bez úprav:

ten šašek a celý slavný senát je jen pro darmošlapy jako je Vystrčil,Drahoš rozumbrada Fišer,Hilšer a další osazenstvo jejich platy a náklady na provoz raději dát na dětskou onkologii kde by byly tyto náklady lépe a smysluplně využity zrušit tento důchoďák

(tucinek)

Dále čtěte

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Kupte si knihu Jana Křesadla Skrytý život Cypriána Belvy

číst článek »

Trapné, trapné trapné. Pane Vystrčile a jak to, že se vyjadřujete bez souhlasu občanů ČR. Vždy by jste měl vyjádřit, že je to jen Váš názor, Vaše prohlášení. Už jsem vám několikrát psal do Senátu, aby jste neprohlašoval, že třeba lid ČR a podobně. Já jsem také lid ČR a nechci nic mít vašimi tlachy

(bencafe)

Už to tu psali jiná, pohotovější, tak se jen opožděně přidávám: Kosovo je Srbsko, Krym je Rusko, Tchaiwan je Čína. Sláva Kateřině Veliké!

(Silvie)

Vystrčil je parodie na politika hájícího svou zemi. Zato jako kolaborant se chová přímo profesionálně. Co s takovým? Vždy bylo běžné kolaboranty věšet nebo střílet.

(josefnovak_36)

Tak jsme si početli. Připomeňme, kdyby to někdo nevěděl, že Sputnik je ruská státní zpravodajská agentura. Takže zatímco vůdce Vladimir Putin a jeho bojový pes a taky mimo jiné ministr zahraničí Sergej Lavrov si stěžují, jak je na ně Západ zlý, státní agentura vypouští pro občany jiné země takové splašky. Mohou se pochopitelně vymluvit, že oni jen citují. Jistě, citují anonymy, u kterých nevíme, jestli jsou za nimi skuteční lidé. Ale i když u nás dost takových kremelských švábů žije, technika provedení je jasná. Dostat nevábný obsah ke čtenářům a současně se tvářit, že oni ve Sputniku nic, oni muzikanti s balalajkou a garmoškou. Přece to píší sami Češi, ne?

Jistě, Češi. Ale ti vaši. Podle toho, kdo vám tleská, se ukazuje, kdo jste.

Zdroj