Husté sněžení v Karlovarském kraji lámalo stromy a zavinilo poruchy elektřiny

5 měsíce starý 34

foto Zasněžený automobil - ilustrační foto.

Karlovy Vary - Husté noční sněžení v Karlovarském kraji způsobilo poruchy na elektrickém vedení a pády desítek stromů na silnice i železnice. Bez elektřiny je stále téměř 3000 domácností, čtvrtina oproti 06:00. Poruchy by měly být odstraněné dopoledne. Hasiči zasahovali od pátečních 23:00 do dnešního rána u 54 událostí, padesátkrát odstraňovali stromy ze silnic a a cest, zjistila ČTK od energetiků a hasičů. Nikdo nebyl zraněn.

"V 6:00 bylo 18 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo asi 12.000 domácností. V 8:00 jich bylo 6000 a po 9:00 ještě řešíme 14 poruch na vysokém napětí a bez elektřiny je zhruba 2800 domácností, řekla dopoledne ČTK mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Poruchy podle ní způsobil mokrý těžký sníh, který zasáhl všechny tři okresy. "Zůstává Bečov nad Teplou, Krásno, Nová Ves, Teplá, Toužim, část Sokolova, Horní Slavkov, Loket a na Chebsku Mariánské Lázně, Drmoul, Tři Sekery a Velká Hleďsebe," dodala.

"Hasiči také zajistili náhradní zdroj elektrické energie do domova seniorů v Karlových Varech a třikrát pak zasahovali u dopravních nehod. V Údolí u Lokte a v Horním Slavkově narazilo osobní auto do stromu, který spadl na vozovku před vozidlem. Nehody se obešly bez zranění," řekl krajský mluvčí hasičů Martin Kasal.

Nejvíce pádů stromů bylo v Bečově nad Teplou, dále u Vojtanova, Horního Slavkova, Tepličky, Lubů, Otročína, Potůčků, Krásné. Provoz byl blokovaný na silnici I/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem, kde hasiči postupně odřezávali přes 30 stromů. "Téměř u každého výjezdu odstraňovali více popadaných stromů na více místech," řekl mluvčí. U Chebu padly kmeny na koleje, nehodu nezpůsobily. V několika případech stromy spadly na dráty elektrického vedení. "Všechny řešené události byly bez zranění," uzavřel Kasal.

Zdroj