Hvězda seriálu Papírový dům málem uhořela ve spánku. Na poslední chvíli utekla oknem

3 měsíce starý 59

Drama jako v Papírovém domě si na vlastní kůži prožil 25letý herec Miguel Herrán. Podle deníku Daily Mail musel v pátek v časných ranních hodinách uprchnout ze svého bytu ve španělské Ávile poté, co v domě vypukl požár. Herec podle deníku sdílel ve stories na sociálních sítích fotografie a videozáznamy, které zachycují mohutné škody, které plameny způsobily. Na pozadí záznamu pak má být slyšet, jak mladičký umělec vzlyká.

„Zastihlo mě to, když jsem spal, a probudil jsem se za zvuků hořícího domu. Utekl jsem oknem svého pokoje,“ svěřil se Herrán. „Nemohu tomu uvěřit,“ doplnil španělský herec. „Požár zničil velkou část domu, strop v kuchyni a obývacím pokoji,“ dodal smutně. Město Ávila, kde se byt slavného herce nachází, leží přibližně 100 kilometrů od hlavního města Madrid.

Zatím není jasné, co požár způsobilo. Mluví se však o tom, že herec mohl usnout se zapálenou cigaretou, anebo ji špatně uhasil.

Nerozlučná dvojice

Herrán se proslavil hlavně rolí v seriálu Papírový dům, kde ztvárnil IT specialistu Ria, který se zamiloval do lupičky s přezdívkou Tokio, kterou hrála Úrsula Corberó, se kterou napříč celým seriálem tvořil nerozlučnou dvojici. V roce 2016 získal cenu Goya za nejlepšího nového herce za roli ve filmu Nothing in return. V roce 2018 se předvedl v dalším seriálu Netflixu Elita.

Seriál Papírový dům vypráví příběh o skupině osmi zlodějů, kteří se pod vedením Profesora rozhodnou provést největší loupež ve španělské historii a z královské mincovny uloupí 2,4 milionů eur. Seriál si diváci velmi oblíbili a získal také řadu ocenění včetně prestižní ceny Emmy.

Papírový dům se dočkal pěti řad. Na konci roku 2021 Netflix oznámil, že pracuje na spin-offu seriálu Berlín, který bude mít premiéru v roce 2023. Připravuje se také jihokorejský remake, který by měl mít premiéru na Netflix už v tomto roce.

Zdroj