Hvězda Viktorie Plzeň předčila i Ronalda. Krásným gólem zařídila postup do finále poháru

5 měsíce starý 34

Úterní zápas semifinále saúdskoarabského Královského poháru šampionů ovládl tým Al-Wehda FC, když jediným gólem porazil Al-Nassr Rijád. Podle sázkových kanceláří byl přitom velkým favoritem Rijád, za který hraje také legendární Cristiano Ronaldo.

O svém postupu rozhodl Al-Wehda již ve 23. minutě zápasu, když hlavičku obránce Oscara Duarteho poslal do sítě ukázkovými nůžkami explzeňský Jean David Beauguel. „Hurá, jdeme do finále,“ napsal Begauel po zápase na svém Twitteru a sdílel video se svým gólem. Na záběrech je pak vidět, že jeho akrobatický kousek překvapily i Ronalda.

Podle statistik měl být ale lepším týmem Rijád, který vyslal celkem 24 střel, z nichž šest mířilo na branku. Ronaldův tým dominoval i v držení míče – v prvním poločase si v tomto ohledu připsal 54 procent a ve druhém dokonce 74 procent. Rijádu k vyrovnaní nepomohlo ani to, že byl v 53. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Begauelův spoluhráč Abdullah Al Haifth.

Beauguelův tým se momentálně nachází na 13. místě z 16, od sestupové čtrnácté pozice ho dělí čtyři body. Ve finále Královského poháru šampionů vyzve třetí tým saúdskoarabské ligy Al-Hilal.

Za FC Viktoria Plzeň odehrál Beauguel celkem 97 zápasů, v nichž vstřelil 43 branek a na dalších 11 nahrál. Předtím působil v klubu FC Zlín a Dukla Praha. Po skončení smlouvy v Plzni se v roce 2022 přesunul do týmu Al Wehda, kde nastoupil zatím do 11 zápasů a vstřelil dvě branky.

Zdroj