I republikánský zákonodárce vpadl do Kapitolu. Křičel: Patrioti dovnitř, bejby!

1 měsíc starý 14

Derrick Evans. | FOTO: repro video: buzzfeednews.com

Republikánský zákonodárce ze Západní Virginie se účastnil násilného vniknutí Trumpových stoupenců do Kapitolu a ještě ho streamoval. Teď prohlašuje, že pouze jako nezávislý člen médií“, a nikdy se nepostavil proti úřadům. Vypadá to ale jinak.

Derrick Evans, čerstvě zvolený člen Sněmovny reprezentantů Západní Virginie, živě přenášel na facebooku, když se spolu s dalšími protestujícími prodíral s Trumpovými vlajkami a transparenty do Kongresu. Video zachycuje republikánského zákonodárce v přilbě a vojenské výstroji, jak jásá, když ti před ním vyvrátili dveře.

Jsme uvnitř, jsme uvnitř, jsme uvnitř, jdeme, udržuj to v pohybu, bejby!“ jásá, když se vchodem valí zástup vzbouřenců. Ostatní je slyšet, jak křičí: Tlačte! Tlačte!“ a skupina obklopila dva poslední policisty z Kapitolu.

Evans později video ze své facebookové stránky smazal, ale dál koluje na sociálních sítích.

Na videu se Evans identifikuje tím, že křičí: Derrick Evans je v Kapitolu!“ a několikrát natočí kameru na svůj obličej. Jakmile je uvnitř, výská a křičí: Patrioti dovnitř, bejby!“ a také U-S-A! U-S-A! U-S-A!“

Na jeho záběrech jsou vidět demonstranti, kteří obsadili hlavní patro budovy, jak chaoticky pobíhají, skandují a fotí se se sochami. V jednu chvíli jde chodbou a do rozruchu do všeho rozruchu křičí: Panebože, nemůžu uvěřit, že jsme tady! Kdo si pomyslel, že se to dnes stane?“

34-letý muž, který byl minulý měsíc uveden do úřadu, je součástí nové vlny Trumpových věrných, kteří kandidovali jako republikáni, ale hnusí se jim establishment a místo toho se označují za členy vlasteneckého“ hnutí. Po celých USA byli zvoleni do školských rad, státních zákonodárných sborů a dokonce i do Kongresu, kde pomohli šířit Trumpovy nepodložené konspirace o volebních podvodech a přísahali, že budou bojovat za jeho udržení v úřadu.

(Zdroj: Buzzfeednews.com.)

Zdroj