Idioti bez mozku, láteřil loni. Medveděv opět nadával divákovi, svého soka zničil

4 měsíce starý 48

 Reuters

Tenisově předvedl takřka dokonalý výkon. Daniil Medveděv v prvním kole úvodního grandslamu sezony bez slitování zničil Američana Marcose Girona, soupeři z elitní šedesátky žebříčku dovolil jen tři hry a na kurtu se při výhře 6:0, 6:1, 6:2 zdržel pouhých 97 minut.

V závěru přesto neudržel nervy, vulgárním "fuck off" reagoval na neukázněného diváka a od rozhodčího obdržel varování.

"Proč to dělá? Je hodně podivné reagovat takhle v takovém momentu," uvedl na Eurosportu bývalý tenista a nynější expert Tim Henman.

"Medveděv podal výborný výkon, ale vážně mě překvapilo, že rozhodnutý zápas zakončil zbytečným nadáváním na diváka," dodal někdejší čtvrtý hráč světa a šestinásobný grandslamový semifinalista.

Ze strany ruského favorita šlo v jistém smyslu o pokračování loňských neshod s australským publikem.

Před rokem Medveděv v Melbourne obhájil finálovou účast a v souboji o titul ztratil proti Rafaelu Nadalovi vedení 2:0 na sety, v tom třetím měl navíc za stavu 3:2 tři brejkboly. Během turnaje kritizoval fanoušky. Uvedl mimo jiné, že "mají nízké IQ, jsou to idioti bez mozku a schází jim respekt."

Když se před letošním ročníkem Medveděv k loňským incidentům vracel, uznal, že jeho komentáře nebyly chytré. Ani tak si ale nyní neodpustil další kontroverzi, o které však po utkání nemluvil. Místo toho si pochvaloval fantastický vstup do turnaje.

"Jsem opravdu šťastný za to, jak jsem to zvládl. Fyzicky jsem se cítil naprosto skvěle," prohlásil.

Pochvaly se dočkal i od Henmana, který ho považuje za jednoho z největších favoritů: "Ukázal třídu. Je strašně složité se přes něj trefit a sám pálil ostošest."

Osmý hráč světa si ve druhém kole zahraje s domácím veteránem Johnem Millmanem, s nímž se během kariéry dosud neutkal. 

Zdroj