Ikea spustí v Praze první výdejní boxy. Dostane do nich i nábytek či matrace

1 měsíc starý 9

 Ikea

Výdejní boxy, které mají šest různých velikostí, se budou nacházet v blízkosti obchodních domů Ikea a budou podle společnosti přístupné sedm dní v týdnu, 24 hodin denně.

Zákazník, který si zboží objedná, zaplatí online e-shopu a zvolí si službu Klikni a vyzvedni a následně vyzvednutí v boxu.

"Až bude vaše objednávka připravena k vyzvednutí, obdržíte SMS s kódem, který zadáte na obrazovce umístěné na výdejních boxech Ikea. Po zadání kódu se automaticky otevřou dvířka boxu, ve kterém se nachází vaše objednávka. Pokud se nevejde do jedné skříňky, rozdělíme ji a umístíme ji do několika boxů. V takovém případě obdržíte dva kódy, abyste si mohli vyzvednout kompletní objednávku," vysvětluje Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky. Na vyzvednutí má zákazník tři dny.

Od 28. června si mohou zákazníci objednávat zboží do výdejních boxů v Praze na Zličíně, kterých je 44 a nacházejí se vlevo od východu z obchodního domu Ikea. Později pak začnou fungovat také výdejní boxy v Praze na Černém Mostě (21 boxů vpravo od východu) a v Brně (45 boxů na parkovišti naproti vchodu).

"Cena za použití výdejních boxů je stejná jako za službu Klikni a vyzvedni v obchodních domech. Začíná tedy na 49 Kč u objednávek do 15 kg a maximálně pak za ni zákazníci zaplatí 499 Kč v případě objednávek, jejichž hmotnost přesahuje 200 kg," dodává společnost.

"Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek," doplňuje Jakubcová.

Ikea na jaře také spustila mobilní výdejní místa v Moravskoslezském kraji, která tak doplnila síť šesti kamenných výdejních míst v regionech (Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Zlín, Plzeň, České Budějovice). V letošním roce plánuje otevřít další výdejní místa také v Karlovarském a Ústeckém kraji a 15. července otevírá plánovací studio v Praze na Chodově.

Výdejní boxy provozuje například i největší e-shop Alza, ten má k dispozici zhruba 640 AlzaBoxů po celém Česku, další má na Slovensku a v Maďarsku, celkem přes 1000. 

Zdroj