Indie se připravuje na cyklon Tauktae. Už si vyžádal minimálně šest obětí, tisíce lidí byly evakuovány

1 měsíc starý 21

Na nejsilnější bouři od roku 1998 se připravuje západní Indický stát Gudžarát. Silný déšť doprovázejíc bouři si vyžádal minimálně šest obětí na životech a tisíce lidí byly evakuovány. Cyklon Tauktae navíc přichází v době, kdy Indii bojuje s pandemií koronaviru, informuje BBC.

Praha 10:58 17. května 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlivem bouřek a silného větru se v Indii očekávají zaplavené silnice, poškozené elektrické vedení a vyvrácené stromy. (ilustrační foto) | Foto: Vinod Babu | Zdroj: Reuters

Meteorologové varují, že bouře zesílila na „extrémně silnou cyklonální bouři“. Očekává se, že v pondělí v noci zasáhne stát Gudžarát s rychlostí větru až 160 kilometrů za hodinu. Z níže položených oblastí úřady evakuovaly na 150 tisíc lidí. 

4187 úmrtí po covidu-19 za den. V Indii během pátku zemřelo nejvíce lidí od začátku pandemie

Číst článek

Spolu s Gudžártem je ve vysoké pohotovosti také stát Maháráštra. V obou státech byly podle BBC rozmístěny týmy z Národních sil pro reakci na katastrofy (NDRF).

Úředníci doporučili lidem, aby zůstali uvnitř a nevycházeli ven. Vlivem bouřek a silného větru se v Indii očekávají zaplavené silnice, poškozené elektrické vedení a vyvrácené stromy.

Situaci neulehčuje ani to, že cyklon přichází během druhé koronavirové vlny, kvůli které je zahlcen indický zdravotnický systém. 

kuc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj