Inflace a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině - můj další rozhovor pro Parlamentní listy: 1) Meziroční inflace v prosinci s...

5 měsíce starý 71
Inflace a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině - můj další rozhovor pro Parlamentní listy:

1) Meziroční inflace v prosinci stoupla na 6,6 procenta, podle ČNB ale poroste dále až k 10 procentům či více…

Odpovědnost nese Evropská unie kvůli svým klima-hysterickým opatřením, emisním povolenkám a Green Dealu. Odpovědnost nesou i Babišova vláda, která podpořila Green Deal, i vláda Petra Fialy, která Green Deal podporuje a považuje ho za příležitost. Jedinou šancí, jak zkrotit například zdražování energií a tím i všeho dalšího, je odstoupit od Green Dealu a systému emisních povolenek. Zároveň musíme udržet naši energetickou bezpečnost a soběstačnost dostavbou chybějících jaderných bloků. Také musíme přestat prodávat naši elektřinu do ciziny a na mezinárodní burzy. Nejlepší je opustit EU, jejímž záměrem je pravděpodobně zničit ekonomiky chudších členských států a zvýšit tak jejich závislost na diktátu z Berlína a Bruselu. Co budou mít naši občané z členství v EU, když nebudou mít ani na zaplacení základních životních potřeb? A ještě dodám, volný pohyb osob a volnost cestovaní se nerovná členství v EU. To je Schengen. Jeho členy můžeme být i bez členství v EU, když to bude pro nás výhodné.

2) Co říkáte dění mezi Ruskem a Ukrajinou?

Tento případný válečný konflikt může být vleklý a Česká republika by se prostřednictvím NATO neměla do tohoto aktu nechat zatáhnout. Zoufalou snahou ukrajinského establishmentu je v současné situaci pokus odvést pozornost od faktů, že země je zbídačená, rozkradená a vysávaná oligarchy a korupčníky. Právě proto ukrajinské politické a vojenské složky mají zájem válku s Ruskem vyprovokovat. NATO se také čím dále více blíží k hranicím Ruska a obavy Ruska z jeho rozpínavosti jsou proto do jisté míry oprávněné, navíc řada Rusů žijících na Ukrajině by také byla raději součástí Ruska.

Snahu Ukrajiny vyprovokovat válečný konflikt proto pokládáme za nebezpečnou a vysoce neodpovědnou. Jsme v SPD přesvědčeni, že NATO nesmí působit na Ukrajině a tím dále stupňovat napětí v oblasti. Není zájmem České republiky, aby v naší blízkosti začala válka, která způsobí další vlnu migrace a bezpečnostních rizik pro naše občany. Je potřeba vést dialog s Ruskem a spolupracovat na zmírnění napětí, a to i s ohledem na zajištění dodávky energií a nerostných surovin pro ČR. Občané Ukrajiny by si o své budoucnosti měli rozhodnout sami bez vnějších vlivů.

Zdroj