Italská policie při rozsáhlém čtvrtečním zásahu proti členům kalábrijské mafie 'Ndrangheta pozatýkala 56 lidí a zabavila majetek v hodnotě 250 milionů eur (šest miliard korun). Informovala o tom agentura ANSA. Policisté zatýkali po celé zemi, ale operace se soustředila zejména na okolí měst Catanzaro, Vibo Valentia a Reggio Calabria v nejjižnější části Apeninského poloostrova.

Catanzaro 12:51 26. ledna 2023

Italská policie (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Zadržení jsou podezřelí ze zločinného spolčení, korupce, nelegálního držení zbraní, vydírání a obchodu s drogami, uvedli vyšetřovatelé. Podle nich skupina mimo jiné nejméně čtyři roky vydírala četné podnikatele.

'Ndrangheta je považována za největší, nejmocnější a nejrozšířenější zločineckou organizaci na světě. Její příjmy plynou zejména z obchodu s drogami, kromě toho ale obchoduje také se zbraněmi a vydělává i prostřednictvím korupce a praní špinavých peněz. Její roční obrat se odhaduje na padesát až sto miliard eur (až 2,5 bilionu korun).

Italské justici se v poslední době podařilo mafii několikrát citelně zasáhnout. Minulý týden policisté zatkli nejhledanějšího zločince v zemi Mattea Messinu Denara, šéfa sicilské mafie Cosa Nostra. Před spravedlností se skrýval třicet let.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Italská policie zatkla 56 členů mafiánské organizace 'Ndrangheta a zabavila majetek za šest miliard korun

  2. Rybakinová si poprvé zahraje finále Australian Open, Azarenkovou vyřadila ve dvou setech

  3. Poslední duel Pavla s Babišem. Kandidáti na prezidenta v páteční debatě Českého rozhlasu

  4. Prezidentské debaty nabývají jisté absurdity, když si dva exkomunisté vytýkají minulost, říká komentátor

  5. Alláh je veliký, křičel podle svědků Maročan podezřelý z útoků mačetou ve Španělsku. V zemi byl nelegálně

  6. Pořadatelé Australian Open nechali vyvést z areálu fanoušky s vlajkou Putina. Fotil se s ní i otec Djokoviće

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023 2. kolo, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme