Italský ministr vnitra: Po sesuvu na ostrově Ischia zatím potvrzeni mrtví nejsou

3 měsíce starý 10

foto Záchranářský pes v sutinách - ilustrační foto.

Casamicciola (Itálie) - Po dnešním sesuvu půdy ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia zatím nebyli potvrzeni žádní mrtví, řekl podle italských médií ministr vnitra Matteo Piantedosi. Ministr infrastruktury a dopravy Matteo Salvini, hojně citovaný tiskovými agenturami a v dalších médiích, předtím uvedl, že neštěstí si vyžádalo osm mrtvých. Proud bahna strhl několik budov, desítky aut a mikrobusů skončily v moři. Střední a jižní Itálii v současnosti sužují silné bouřky.

Přístav, který zajišťuje trajektové spojení se světem, je nyní uzavřen. Ulice lemují zdevastované vozy, bahno a sutiny. Některé oblasti ve střední a jižní Itálii v současnosti sužují silné bouřky. Podle Sebastiana Musumeciho, který vede nově vzniklé ministerstvo pro jižní regiony a moře, na ostrově spadlo 120 milimetrů srážek.

"Náš zastupitelský úřad v Římě v tuto chvíli nemá informace, že by se toto neštěstí jakkoliv dotklo českých občanů," sdělila ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Mariana Wernerová.

Mezi pohřešovanými je rodina složená z manželského páru a kojence, ale také pětadvacetiletá žena ze dvou domů zničených bahnem. Agentura ANSA dříve zmínila ještě jednu rodinu s dvěma dětmi. Někteří lidé uvázli v místním hotelu Terme Manzi bez elektřiny. Zhruba šedesátiletý muž byl v ohrožení života převezen do místní nemocnice. Tu podle deníku La Repubblica požádalo několik záchranářských týmů o vaky na mrtvé.

K několika domům v nejvíce zasažené oblasti je možné se dostat pouze úzkými a nepropustnými ulicemi, a tak je záchranáři zatím nemohli všechny zkontrolovat a zjistit skutečný rozsah škod. Úřady požádaly místní obyvatele, aby zůstali doma a nekomplikovali záchranné práce. Doprava na mnoha silnicích na ostrově byla zablokována.

Hasičské týmy se snaží dostat do zatím odlehlých míst na různých místech sesuvu. Nyní na místě pracuje 70 jednotek hasičů, dalších devět pluje na pomoc z nedaleké Neapole. Na místě pomáhají také potápěči a námořníci.

Ischia je největším ostrovem v Neapolském zálivu. Na sopečném ostrově o rozloze 46 kilometrů čtverečních žije celoročně zhruba 63.000 lidí, v létě jich tam je více než 200.000.

Zdroj